Společnost CENTRAL GROUP, největší rezidenční developer a investor v ČR, pořádal již tradičně charitativní akci ve prospěch Nadačního fondu pro zdraví dětí, který letos slaví 10leté výročí od svého založení. Na letošním GALAVEČERU v Obecním domě vystoupil houslový virtuos Václav Hudeček a operní pěvkyně Eva Urbanová, k tanci a poslechu hráli Dvořák Symphony Orchestra a Carisma Musica Latina. Po celou dobu večera byl gurmánský raut a vína z celé Evropy.

Eva Urbanová

Eva Urbanová patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace v zahraničí. K nejvýznamnějším trofejím Evy Urbanové patří Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni a americká cena Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias (Nebeská Aida: Slavné operní árie). V roce 2003 získala v Torontu ve spolupráci s Kanadskou operní společností cenu Dora Mavor Moore za vynikající operní představení, opět za ztvárnění Kostelničky. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.

V Národním divadle se Eva Urbanová zhostila nastudování tak rozdílných partů jako je Alžběta (Don Carlos), Leonora (Síla osudu), Julie ve Dvořákově Jakobínu, Milada ve Smetanově Daliboru, Matka Míly v Janáčkově Osudu, stejně jako role, za kterou je ceněna především, Kostelničky v Janáčkově Její pastorkyni. V poslední době nastudovala v Národním divadle roli Adriany v Cileově Adrianě Lecouvreur, Minnie v Pucciniho La Fanciulla del West. Zhostila se skvělým způsobem také mezzosopránových rolí, a to rolí Amneris ve Verdiho Aidě a v roce 2010 se představila v roli Marfy Ignatěvny Kabanové v Janáčkově Kátě Kabanové, kterou v Národním divadle nastudoval světový režisér Robert Wilson. Divákům se představila v roli Kundry v opeře Richarda Wagnera Parsifal v Národním divadle v Praze. Nastudovala dramatickou roli Salome ve stejnojmenné opeře Richarda Strausse. V poslední době účinkuje v roli Wally v opeře La Wally Alfreda Catalaniho, Maddaleny di Coigny v opeře Andrea Chénier Umberta Giordana, Heleny v opeře Mefistofeles Arriga Boita, Radany v opeře Pád Arkuna Zdeňka Fibicha a Eboli v opeře Don Carlo Giuseppe Verdiho. Další obrovskou výzvou pro výjimečný a skvostný soprán Evy Urbanové je Turandot, stejně jako Cizí kněžna v Rusalce, Donna Anna v Donu Giovannim, Ortruda v Lohengrinu (tou debutovala v roce 1998 na jevišti newyorské Metropolitní opery, kam se v letech následujících vracela jako Santuzza z Cavalleria Rusticana, Tosca, Cizí kněžna i Turandot).

Zpívala na galakoncertech v kanadském Torontu, ve španělské Valencii a Seville, stejně jako na Pražském jaru. Na švýcarském turné účinkovala ve Verdiho Requiem, v Mozartově Requiem pro změnu v Mnichově, v Brittenově Válečném requiem v londýnské Royal Albert Hall, v Martinů Gilgamešovi v Londýně a v Janáčkově Glagolské mši znovu v městě nad Temží a také v Torontu, Vídni a Aténách. Každoročně se vrací do koncertních síní Španělska se svými koncerty árií a písní a účastní se řady hudebních festivalů. Kromě vystupování v divadlech pravidelně vystupuje s operním recitálem jak s klavírním doprovodem, tak za doprovodu filharmonického orchestru.

Mezi nejvýznamnější nahrávky Evy Urbanové na deskách patří Smetanova Libuše a Dalibor, Fibichova Šárka, Dvořákova Rusalka, Mahlerův Žalozpěv a Janáčkova Glagolská mše. Světová premiéra nahrávky Janáčkovy Šárky s Pražským filharmonickým sborem a Českou filharmonií pod taktovkou sira Charlese Mackerrase byla nominována na cenu Grammy.

(Více)
Václav Hudeček

Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let dne 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertě v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 byl žákem tohoto velkého Mistra. Zároveň absolvoval studium na pražské Akademii múzických umění ve třídě Prof. Václava Snítila.

Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích (Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další) jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky). K odkazu Davida Oistracha a dalších velikánů ruské houslové školy se stále hlásí. A tak cílevědomě spolupracuje i dnes s nositeli tradic Oistracha, Kogana a Sitkovetského, jak dokazují jejich společné nahrávky.

Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem a s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a interpret za ni obdržel zlatou a v roce 1997 platinovou desku. Rovněž za další svoje nahrávky obdržel interpret zlaté desky.

Václav Hudeček se nevěnuje jen kompozicím starých mistrů, ale rozšiřuje své repertoárové spektrum o díla XX. století (Janáček, Prokofjev) a skladby soudobých českých autorů (Kymlička, Fišer, Mácha).

Systematicky se stará o pomoc nastupující české interpretační generaci, a to jak každoročním pořádáním letních houslových kurzů v Luhačovicích, tak představováním těch nejlepších jako hostů na svých koncertech v rámci tradičních vánočních turné nebo na Hudečkem pořádaných Svátcích hudby v kostele sv. Šimona a Judy v Praze.

V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání „Za zásluhy o stát v oblasti kultury a uměni“.

V roce 2012 obdržel při příležitosti životního jubilea stříbrnou medaili hlavního města Prahy z rukou primátora Doc. MUDr. Bohuslava Svobody. O dva roky později se stal čestným občanem Prahy 2.

V roce 2015 obdržel jako zatím jediný Čech v historii od prezidenta Italské republiky prestižní vyznamenání Řád rytíře italské hvězdy „Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia.“

(Více)

CENTRAL GROUP je jednoznačně největším rezidenčním developerem a investorem v České republice. Za 23 let svého působení firma dokončila 151 rezidenčních lokalit a prodala více než 13.000 nových bytů, domů a parcel. CENTRAL GROUP dlouhodobě vykazuje stabilní zisk, rostoucí podíl na trhu a pro svou činnost nepotřebuje žádný bankovní úvěr. Za dobu svého působení koncern CENTRAL GROUP uhradil českému státu jen na přímých daních přibližně 1,75 miliardy korun.

Společnost sponzoruje řadu společenských, kulturních a sportovních akcí. Významným charitativním projektem je Nadační fond pro zdraví dětí, který firma založila ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Za 10 let svého působení tento nadační fond podpořil více než 120 konkrétních projektů.

Více informací o CENTRAL GROUP
Více informací o Nadačním fondu pro zdraví dětí

Místo konání akce
Obecní dům
Náměstí Republiky 1090/5
110 00 Praha 1 – Staré Město

Kontakty
Pořadatel: CENTRAL GROUP Prague Real Expo, a. s.
Charitativní organizace: Nadační fond pro zdraví dětíTop