CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Anketa: Jak se změní ceny letos a příští rok?

17.9.2014, MF DNES - Podle analýzy společností Trigema, Skanska a Ekospol se za letošní druhé čtvrtletí prodeje nových bytů v Praze meziročně zvedly zhruba o třetinu. Na to, zda se dá obdobný růst očekávat i v druhém pololetí a jak se zvýšená poptávka projeví na cenách nového bydlení, odpovídají představitelé developerských společností působících v hlavním městě.

Naděžda Ptáčníková, Skanska Reality
"Zatímco v roce 2012 se prodalo 4 720 bytů, vloni to bylo už 4 970 bytů. Očekáváme, že letos bude chuť nakupovat ještě o něco větší než vloni – politicko-ekonomická stabilita spolu s výhodnými sazbami posilují spotřebitelskou důvěru. Co se týče cen, předpokládáme mírný nárůst v řádu jednotek procent, a to v lokalitách s kvalitní infrastrukturou."

Leoš Anderle, Sekyra Group
"Domníváme se, že ve všech kvartálech prodeje nových bytů v Praze loňský rok překonají a i přes nižší prodeje ruské klientele dosáhnou téměř šesti tisíc bytových jednotek. V důsledku zvýšené poptávky po stavebních pracích lze očekávat, že jejich cena, a tedy i prodejní cena nových bytů mírně poroste."

Jiří Brůček, BM Develop
"Může dojít i k mírnému zrychlení tempa růstu, a to proto, že se zlepšuje ekonomická situace a zároveň jsou stále velmi nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Růst cen nového bydlení lze očekávat v lokalitách, které mají zajištěnou kompletní občanskou vybavenost, poskytují hodně zeleně a jsou dobře dostupné z centra Prahy. Na trhu je zcela zřetelně vidět trend návratu rodin ze satelitních městeček do projektů v těch částech Prahy, které výše zmíněné splňují."

Evžen Korec, Ekospol
"Letos ceny bytů vzrostly o dvě až pět procent. Nejvíce se zvýšily u malých bytů s cenami pod 45 000 korun za metr čtvereční. Naopak u projektů, v nichž stojí metr čtvereční přes 55 tisíc, se prakticky vůbec neměnily. I v dalším období lze očekávat pětiprocentní nárůst cen u bytů do 45 tisíc korun za metr čtvereční. Naopak u bytů nad 55 tisíc korun za metr budou podle nás ceny klesat."

Jiří Vajner, Central Group
"Domnívám se, že vývoj cen nových bytů se bude v následujícím období ubírat dvěma směry. První segment, kterým jsou cenově velmi dostupné byty na okrajích metropole, bude mírně zdražovat, a to v řádu jednotek procent. Druhým trendem bude postupně rostoucí poptávka nejen po levných bytech na okrajích metropole, ale i po cenově dostupných novostavbách v centru Prahy."
Zdroj:
Vyšlo 17.9.2014 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.