CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Blíží se veletrh Expo Real - barometr trendů mezinárodního realitního trhu

17.9.2015, konstrukce.cz - Říjen bude v Mnichově ve znamení businessu s nemovitostmi i výměny zkušeností realitních odborníků z celého světa. Nové výstaviště se totiž od 5. do 7. října stane dějištěm 18. ročníku veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real zaměřeného na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování. Loňský ročník zaznamenal účast 36 900 návštěvníků ze 74 zemí, kteří se prezentovali v 1 653 expozicích umístěných v 6 halách na celkové výstavní ploše 64 000 m2. Z České republiky budou mít tradičně vlastní stánky města Praha a Ostrava, která zde poskytnou příležitost ke spoluvystavování i komerčním firmám z oboru.

České republice vloni patřilo 8. místo ve statistice zemí podle počtu účastníků. Expo Real je svým místem konání nejbližším globálním realitním fórem pro jednání se stávajícími i potenciálními obchodními partnery, sdílení zkušeností a seznamování se s aktuálními trendy světového realitního trhu. Města Praha a Ostrava svou každoroční expozici na veletrhu shodně vnímají jako velmi potřebnou nejen pro zviditelnění a networking na konkurenčním trhu evropských metropolí, ale i jako významnou podporu koncepční práce s investory. Obě města se tradičně prezentují se spoluvystavovateli – společnostmi aktivními na zdejším realitním trhu. V případě Prahy letos půjde o Central Group, Unibail-Rodamco a architektonický ateliér CASUA. Mezi komerčními spoluvystavovateli na ostravském stánku budou Asental Group, CTP, HB Reavis, Multi Czech Republic a PRK Partners. Stejně jako vloni se Ostrava na stánku bude prezentovat společně s Moravskoslezským krajem, čímž zájemci získají synergický pohled na nabídku investičních příležitostí v celém regionu.

Praha: obnovení slávy dvou dříve slavných tržnic
Hlavní město se letos na Expo Realu soustředí na projekty revitalizace dříve ikonických pražských tržnic, které jsou nyní památkově chráněné. Prvním je obnova a rekonstrukce Staroměstské tržnice v Praze 1, druhým pak oživení a rozvoj areálu Holešovické tržnice na Bubenském nábřeží v Praze 7. U Staroměstské tržnice plánuje Praha její návrat do původního stavu z konce 19. století, kdy sloužila jako tržiště pro obyvatele Starého Města pražského. Objekt se vrátí k původnímu prostorovému konceptu jako velkoryse dimenzované bazilikální haly s hlavní příčnou lodí. Součástí rekonstrukce bude úprava exteriéru budovy a vytvoření logistických a parkovacích kapacit. V případě Holešovické tržnice, která pochází ze stejného období a je chráněnou národní kulturní památkou, chystá Praha revitalizaci celého rozsáhlého areálu, čítajícího nyní 30 budov a desítky pevných stánků. Záměrem je, aby tržnice oslovila široké spektrum návštěvníků – od místních rezidentů přes obyvatele celé Prahy až po turisty. Areál by měl splňovat svou tržní funkci, která však bude doplněna o další funkční celky: gastronomii, kulturní a sportovní vyžití. Jeho srdcem se stanou dvě centrální náměstí: to hlavní poskytne prostor pro tradiční trhy, společenské a kulturní akce (např. zabijačkové hody, koncerty, performance) či veřejné produkce (zimní kluziště). Druhým centrálním prostorem bude náměstí před bývalou vodárenskou věží – hlavní výškovou dominantou areálu. Zde bude vytvořena zóna pro odpočinek a relaxaci, s přímou vazbou na větší množství zeleně s vodní plochou, restaurací či vyhlídkou na věži.

Jádro doprovodného programu na stánku Prahy v hale A2 tvoří recepce, která se uskuteční v úterý 6. října v 16 hodin. Po oficiální prezentaci pro obchodní partnery a investory, které na stánku jménem Prahy přivítá Eliška Kaplický Fuchsová (zastupitelka hlavního města a předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy), bude čas na networking.

Ostrava: široké spektrum příležitostí pro investory
Ostrava se chystá představit na Expo Realu širokou škálu příležitostí pro budoucí investory. Zájem o region roste poté, co byla vloni v červenci podepsána smlouva s firmou Hyundai Mobis jako nově příchozího investora do průmyslové zóny Ostrava-Mošnov, která je jedním z hlavních prezentovaných projektů města na veletrhu. V ostravské expozici se zájemci seznámí též s novinkami v projektu Vědecko-technologického parku včetně Centra excelence IT4Innovations (IT4I). Letos v červenci byly do provozu uvedeny dvě nové multifunkční budovy o celkové výměře 5.298 m2. Dalšími prezentovanými projekty Ostravy na veletrhu budou brownfieldy (Karolina, Dolní oblast Vítkovice a v jejím rámci přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong, rozvojové území Ostrava-Hrušov), volné plochy k zastavění i strategické projekty. Moravskoslezský kraj jako spoluvystavovatel Ostravy na společném veletržním stánku nabídne investorům řadu rozvojových ploch v regionu. Jde mimo jiné o průmyslové zóny Barbora, Krnov – Červený dvůr II. etapa, o lokality ve Frýdku-Místku (Kasárna – Frýdecký les, Kasárna – Palkovická) a rovněž o rozvojové plochy na území města Havířova (Dukla Industrial Park) a Bruntálu (Západní zóna, Východní zóna). Svou atraktivitu pro investory bude Ostrava a Moravskoslezský kraj ilustrovat na příkladu revitalizace Dolní oblasti Vítkovice – architektonického, developerského a rozvojového projektu, v jehož rámci proběhla mimo jiné unikátní přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong či stavba Velkého světa techniky.

Prezentace města Ostravy a Moravskoslezského kraje pro obchodní partnery a potenciální investory se uskuteční v úterý 6. října v 15 hodin na ostravském stánku v hale C1.

Digitalizace jako klíčové téma diskusních fór veletrhu
Tři dny veletržního dění budou doslova nabity nejrůznějšími konferencemi, přednáškami a kulatými stoly, jichž má být na 80 a očekává se vystoupení 400 řečníků.Hlavní program se uskuteční ve 4 diskusních fórech. Planning & Partnerships Forum se zaměří na aktuální problémy a vize městského plánování, urbanismu, architektury a facility managamentu. Expo Real Forum se má stát jakýmsi barometrem sektoru komerčních nemovitostí. Zde budou experti hodnotit současnou situaci na globálním realitním trhu i na trzích jednotlivých světových regionů a debatovat o vyhlídkách, udržitelnosti a strategiích investování a financování. Special Real Estate Forum bude věnováno jednotlivým realitním segmentům - od kancelářských a maloobchodních nemovitostí přes průmyslové nemovitosti a hotely až po bydlení. Investments Locations Forum se stane platformou, kde budou mezinárodní odborníci analyzovat potenciál, možnosti a rizika spojená s realitními a investičními trhy v Evropě, Asii a Severní Americe. Tématem, které se jako červená nit potáhne všemi čtyřmi diskusními fóry, bude digitalizace. Experti z oboru budou debatovat o různých aspektech digitalizace a o tom, jaké příležitosti, rizika i výzvy přináší pro trh s nemovitostmi. Řeč bude mj. o zlepšování kvality bydlení, důsledcích online nakupování pro vývoj maloobchodního realitního trhu a pro život ve městech, změně v charakteru pracovního prostředí i o tom, jak využívat tzv. Big Data, aby se stala užitečným nástrojem pro realitní byznys. Široký konferenční program ještě doplní Intelligent Urbanization Forum.Tato novinka programu Expo Realu vychází z předpokladu, že do roku 2050 budou dvě třetiny světové populace žít ve městech. Velmi rychle postupující urbanizace klade velké nároky na budoucí „chytrá“ města a na jejich ambice rozvíjet se udržitelným způsobem. Veletrh se tomuto tématu bude věnovat ve speciální expozici i v doprovodných workshopech.
Zdroj:
Vyšlo 17.9.2015 na konstrukce.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.