CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group dál skupuje pražské pozemky, letos utratí
1,5 miliardy

12.2.2015, e15.cz - Developerská společnost Central Group koupila pozemky pro nové bytové domy v Praze - Horních Měcholupech a Stodůlkách. Na nákupy má letos připraveno opět 1,5 miliardy korun. Loni developer získal v hlavním městě 12 pozemků za více než 1,5 miliardy korun.

Nově zakoupený pozemek v Horních Měcholupech o rozloze přibližně osm tisíc metrů čtverečních sousedí ze severu s právě realizovanou poslední etapou lokality Javorová čtvrť. V budoucnu by na něm mělo vyrůst přes sto nových bytů. Druhá letošní akvizice pro zhruba padesátku nových bytů a komerční prostory se nachází v lokalitě Velká ohrada ve Stodůlkách.

Intenzivnější nakupování nových pozemků souvisí s plánem, který loni v září představil předseda představenstva společnosti Dušan Kunovský. Do dvou let měl podle něj Central Group začít prodávat tři tisíce nových bytů, z toho 1700 bytů v 11 projektech zařadí do nabídky letos.

Developer k oznámené výstavbě plánuje využít také loňských akvizic, kdy jen během prvního pololetí nakoupil pozemky pro výstavbu zhruba 1900 bytů v celkové investiční hodnotě asi 4,5 miliardy korun. "Řadu projektů odkupujeme s územním rozhodnutím nebo stavebním povolením. Přepracováváme je ale tak, aby vyhovovaly našim standardům a byly prodejné," poznamenal tehdy Kunovský.

Stavět se chystá také Ekospol
Výraznou expanzi chystá také konkurenční Ekospol. "Připravujeme bytové projekty pro výstavbu pět tisíc bytů v celkové hodnotě zhruba deset miliard korun, které uvedeme na trh v příštích pěti letech," napsal generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec ve výroční zprávě za rok 2013. První větší projekt s 800 byty v širším centru Prahy Ekospol představí na jaře.

Developeři reagují na to, že zájem o nové byty v hlavním městě v posledních měsících roste. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více. Polovinu z toho prodalo pět největších developerů. Někteří lidé z branže však už varují před přehřátím trhu.
Zdroj:
Vyšlo 12.2.2015 na e15.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.