CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group koupil areál bývalé továrny na barvy Tebas

14.5.2015, E15 - Realitní magnát Dušan Kunovský pokračuje ve skupování atraktivních pražských parcel. Jeho společnost Central Group nově získala v Praze ve Vysočanech pozemek někdejšího závodu na barvy a laky Tebas. Místo továrny, která mimo jiné vyráběla populární lak Balakryl, vybuduje komplex se sedmi stovkami bytů.

"Investiční hodnota projektu na brownfieldu Tebas přesahuje dvě miliardy korun," řekl mluvčí developera Milan Jankovský. Další novou akvizici udělal Central Group hned u stanice metra Vysočanská. V proluce v Bassově ulici získal pozemek na 130 jednotek. Celková investice bude v tomto případě kolem půl miliardy korun.

Oba koupené projekty v současnosti usilují o získání územního rozhodnutí. Firma proto zatím neříká, kdy začne stavět. V případě menšího projektu u Vysočanské počítá s tím, že projekt postaví na jeden zátah. Brownfield po Tebasu rozdělí v závislosti na poptávce do dvou až čtyřech etap.

"Nevyužívané, chátrající nebo kontaminované brownfieldy jsou otevřenou jizvou na tváři Prahy," poznamenal šéf Central Group Kunovský. Jeho firma počítá v příštích letech na územích v současnosti nevyužívaných areálů postavit kolem osmi tisíc bytů. CentralGroup má letos na akvizice projektů 1,5 miliardy korun. Částku je však připravený navýšit.

Podle Kunovského je totiž pro investiční nákupy nejlepší doba za poslední roky. "V současnosti jednáme o několika menších pozemcích a také o dalších třech velkých lokalitách, přičemž minimálně u dvou z nich jsme již velmi blízko podpisu smlouvy," uvedl. Největší úspěch si firma připsala loni. Tehdy lídr trhu s novostavbami koupil logistický park Westpoint v Praze 6. Ten bude Central Group ještě několik let provozovat. Ovšem jen do doby, než shromáždí všechna razítka na jeho přeměnu na zcela novou čtvrť o několika tisících bytech. Nikomu z konkurentů se větší akvizice v poslední době nepovedla.

Významné akviziční zásahy ale měla i konkurence. Ekospol koupil projekt na více než osm stovek jednotek v Hostivaři, developer YIT získal pozemek na 900 bytů ve Vysočanech. Stovky bytů postaví ve svých nových projektech v Karlíně a v Michli Skanska Reality.
Zdroj:
Vyšlo 14.5.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.