CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group koupil parcely od Portugalců

1.6.2015, E15 - Počet zahájených bytových staveb v Praze roste.

Miliardář Dušan Kunovský pokračuje se svou developerskou společností Central Group ve skupování volných stavebních parcel v metropoli. Aktuálně koupil od portugalské skupiny Mota-Engil pozemek na čtyři stovky bytů v Praze ve Stodůlkách. Celkové investiční náklady na projekt budou tři čtvrtě miliardy korun. "Koupený projekt již má pravomocné územní rozhodnutí," řekl deníku E15 Kunovský. Ten doufá, že rychle získá i stavební povolení a bude tak moci výstavbu realizovat. Pozemek jižně od ulice Jeremiášova poblíž obchodního domu Makro má téměř pět hektarů.

Letos je to již pátá akvizice developera
Nedávno získal dvě parcely ve Vysočanech. Větší z nich na sedm stovek bytů se nachází v areálů někdejší továrny na barvy a laky Tebas. "Naším letošním cílem je překonat v akvizicích zatím rekordní loňský rok, kdy jsme získali dvanáct nových lokalit za více než 1,5 miliardy korun," dodal šéf Central Group.

V poslední době čile nakupovali také největší Kunovského konkurenti. Tedy společnosti Ekospol, Skanska a YIT. Stavebníci vykupují parcely nejen kvůli tomu, aby drželi krok s rostoucím realitním trhem. Chtějí se také zásobit v situaci, kdy v hlavním městě panuje zmatek kolem stavebních předpisů a územního plánu. Zvláště cenné jsou proto na trhu projekty, které mají už všechna potřebná povolení.

"Počet nově zahájených bytových staveb se postupně zvyšuje. Developeři tak reagují na vysokou poptávku po bydlení a snižují i riziko nekontrolovaného růstu cen," uvedla realitní kancelář Lexxus.
Zdroj:
Vyšlo 1.6.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.