CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Studentská architektonická soutěž
Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group potvrzuje rekordní prodeje

15.7.2015, stavebni-forum.cz - Za letošní první pololetí prodal CENTRAL GROUP koncovým uživatelům celkem 478 jednotek, přičemž hlavní nápor poptávky očekává až od září s nástupem tradiční podzimní sezóny. Proto firma plánuje v rámci své podzimní nabídky uvést na trh nejméně 7 nových bytových lokalit s celkovým počtem 710 bytů včetně dvou zcela exkluzivních projektů v centru Prahy, kterými vstoupí do segmentu prémiových luxusních nemovitostí.

U všech lokalit nově zařazených do nabídky bude v době zahájení prodeje již intenzivně probíhat také jejich výstavba. Cílem CENTRAL GROUP pro letošní rok je totiž prodat koncovým uživatelům více než tisíc nových bytů.

„Úroky hypotéčních úvěrů jsou stále na svých historických minimech a podle mého názoru na nich ještě letos vydrží. V současnosti je tedy ta nejlepší doba na koupi bytu a je jen otázkou času, jak dlouho ještě potrvá. Zatím jen kosmetické navýšení úroků je totiž důležitým signálem do budoucna, že trend jejich poklesu se definitivně zastavil,“ vysvětluje Dušan Kunovský, šéf CENTRAL GROUP.

Vypovídající jsou pouze prodeje dokončených bytů nebo těch, které se již staví
Všech 478 prodaných jednotek CENTRAL GROUP v letošním prvním pololetí jsou byty buď již dokončené, anebo ve fázi probíhající výstavby. Všechny jsou zároveň spojeny s finančním plněním celé nebo části kupní ceny od klientů. Právě prodeje takových bytů podle Dušana Kunovského nejlépe popisují skutečný obraz rezidenčního trhu v metropoli.

„Slabinou současných statistik rezidenčního trhu je, že za prodané byty považují i jednotky v developerských projektech, které se nejen vůbec nezačaly stavět, ale leckdy nemají ani vydané stavební povolení nebo dokonce ani územní rozhodnutí. Pak nebývá výjimkou, že se tyto „vzdušné zámky“ prodávají i několik let předtím, než je stavba vůbec povolena. Přitom v okamžiku deklarovaného prodeje nevyžadují po klientovi kromě symbolické rezervační zálohy v řádu desítek tisíc korun žádné další finanční plnění,“ říká Dušan Kunovský a dodává: „Bylo by zajímavé uvést, kolik z oněch 3550 prodaných bytů jsou byty dokončené nebo již ve fázi probíhající výstavby, tedy spojené s konkrétním finančním plněním kupujících. Jedině takové byty lze totiž považovat za skutečně prodané.“
Zdroj:
Vyšlo 15.7.2015 v stavebni-forum.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2018 CENTRAL GROUP a. s.