CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group pronajme sklady ve Westpointu v Praze 6 na 10 let

23.3.2015, Pražský deník - Developerská společnost Central Group bude pronajímat sklady a kanceláře v areálu Westpoint v Praze 6 - Ruzyni ještě minimálně deset let. Na získávání nájemců a správu budov nově najala firmu Reflecta Facility, informoval v pondělí mluvčí Central Group Milan Jankovský. Původně přitom developer plánoval začít lokalitu přeměňovat na nové městské centrum se stovkami bytů už v roce 2019.

Skladový a logistický areál Westpoint Distribution Park, který koupil Central Group loni, se nachází několik kilometrů od pražského Letiště Václava Havla. Nabízí zhruba 66.300 metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

Sklady lze pronajmout ve velikostech od 21 metrů čtverečních po 15.466 metrů čtverečních a kanceláře od 24 metrů čtverečních po 779 metrů čtverečních. Aktuálně je podle Jankovského pronajato 70 procent ploch.

Pro přilákání dalších nájemců plánuje společnost, která se dříve zaměřovala výhradně na rezidenční výstavbu, areál opravit a investovat do něj.

„Opravíme komunikace uvnitř areálu a střechy skladových hal. Po domluvě s nájemci můžeme také udělat další investice, typicky například změny vnitřního uspořádání hal," uvedl Jankovský.

Nově Central Group uzavírá i dlouhodobé smlouvy. „Přestože nejsme klasickým portfoliovým investorem do nemovitostí a v budoucnu s ním máme jiné záměry, není a neměl by být Westpoint Distribution Park v Ruzyni vnímán jako dožívající průmyslový areál. Naopak, nově plánujeme rozsáhlé investice a také můžeme garantovat dobu nájemného nejméně na pět až deset let," prohlásil šéf Central Group Dušan Kunovský.

Nová městská čtvť
Dlouhodobé plány s areálem však Central Group nemění. V budoucnu z něj chce vytvořit moderní obdobu lokality kolem Vítězného náměstí, které je přirozeným centrem Prahy 6. Místo skladového areálu plánuje novou městskou čtvrť s byty, obchody, službami, širokými ulicemi, parkem a náměstím.

První část plánované výstavby se skladů nakonec nedotkne, protože developer nakoupil také další pozemky v sousedství. „V případě realizace projektu začne výstavba nejprve na těchto pozemcích mimo skladový areál," uvedl Jankovský s tím, že nyní je projekt ve fázi architektonické studie, o které developer diskutuje s dotčenými orgány.

„Půjde o kompletní blokovou strukturu s převažující rezidenční funkcí, snažíme se rozvoj urbanistického celku. Lokalitu chápeme pro Prahu 6 jako druhé centrum s parkem a službami," přiblížil záměr Jankovský.

Časový harmonogram zatím developer nezveřejňuje, nejprve chce dokončit vyjednávání a celý povolovací proces.
Zdroj:
Vyšlo 30.1.2015 v Pražském deníku

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.