CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group sází na návrat do bytů v centrech měst

2.9.2014, MF DNES - Lidé se opět zajímají o bydlení ve středu měst. Proto mohl vzniknout projekt za dvě miliardy korun v pražské čtvrti Žižkov, který nemá od dob socialistické velkovýstavby obdoby. Prodej prvních bytů včera spustila společnost Central Group. "Roste zájem o byty v centru města, trend se otočil. Je to největší rezidenční projekt v jediné etapě stavěný po roce 1989, jde o 682 bytů," oznámil majitel firmy Dušan Kunovský.

Na bývalých pozemcích společnosti Telefónica a naproti problematickému projektu Central Park má vyrůst do července roku 2016 pět osmnáctipatrových věží s pětipatrovým podstavcem a zahradami na střechách. Zakázku na stavební práce získala společnost Metrostav. Byty má charakterizovat sousloví dostupný luxus, takže ceny by se měly pohybovat do 60 tisíc korun za metr čtvereční. Sám Kunovský si přitom kupuje devadesát bytů k dalšímu pronájmu.

Gigantický projekt potvrzuje loňský průzkum agentury ČTK mezi realitními agenturami, z nějž vyplynulo, že zájem o bydlení ve městech mezi klienty opět roste. "V Praze pozorujeme trend návratu do města na úkor satelitních měst," potvrdil nedávno jednatel firmy Re/Max Pavel Hassman pro MF DNES.

Společnost Central Group nabízela dříve byty spíše na okraji hlavního města. V poslední době se však zaměřila na parcely, které v recesi získala od neúspěšných developerů blíže centru. "Většinou to byli developeři, kteří odešli z trhu. Byli to investoři, kteří si po roce 2000 mysleli, že každý majitel nějakého pozemku může být developer. Každý si myslel, že má zlatý důl, a nabízel ho za nereálné ceny. Tak to nabízeli rok dva tři, a pak jsme se na nějakých podmínkách dohodli," popsal Kunovský.

Na nových pozemcích plánuje Central Group projekty v celkové hodnotě čtyři miliardy korun a ještě letos chce koupit dalších pět pozemků pro minimálně 50 bytů. Příští rok hodlá firma zahájit prodej aspoň jedenácti nových projektů s 1 684 byty, z nichž se bude většina nacházet v centru (například u Národního muzea) nebo v širším centru města (v Holešovicích, Břevnově, Libni, na Smíchově či v Záběhlicích).

Velký význam pro budoucnost Central Group má i nedávno oznámená akvizice skladů Westpoint v lukrativní lokalitě mezi Evropskou ulicí a letohrádkem Hvězda. Developer tam počítá s dalšími pozemky a novou čtvrtí Prahy 6 včetně dvou až tří tisíc bytů. Další pozemek o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních koupila společnost od Hochtiefu na Pankráci.

Ještě v září firma spustí prodej bytů třetí etapy v Javorové čtvrti v Horních Měcholupech s 375 převážně menšími byty. Je to dva roky poté, co se tam utkala s Ekospolem v prodeji garsonek pod milion. "To už se nebude opakovat, snažíme se udržet nejlevnější byty kolem 1,3 milionu. Tenkrát byla mimořádná doba, zaváděli jsme novou lokalitu, trh byl na dně a některé byty jsme prodávali bez zisku. Myslím však, že ta lokalita rozpohybovala trh," uvedl developer.
Zdroj:
Vyšlo 2.9.2014 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.