CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Central Group začne stavět luxusní byty

3.9.2014, Hospodářské noviny - Společnost Central Group se doposud zaměřovala na velmi levné, případně cenově přijatelné novostavby. Předloni prodávala vybrané garsonky na okraji Prahy v Horních Měcholupech za méně než milion korun. Teď se největší rezidenční developer v tuzemsku pouští i do luxusnějšího segmentu.

Návrh nové čtvrti s byty na Kavčích horách v Praze firma dokonce nechala zadat uznávaným ateliérům. Mezi 11 architektů, které developer oslovil, patří například Josef Pleskot, Vít Máslo, Jakub Cigler, ale i Jan Aulík. Posledně jmenovaný přitom navrhl bytový projekt na dotčeném pozemku se 450 byty pro společnost Hochtief Development, od které Central Group projekt koupila i se stavebním povolením. Nový vlastník se jej ale rozhodl překreslit a vypsal na návrh architektonickou soutěž, jež schválila Česká komora architektů.

Luxus pro každého
Central Group chce na pozemku postavit výškové bytové domy, jejich výstavba je ale na Pankrácké pláni kvůli občanským iniciativám komplikovaná. Institut plánování a rozvoje Prahy uvedl, že se jedná o historicky první příklad, kdy soukromý investor tímto způsobem spolupracuje s městem při přípravě výstavby na vlastním pozemku. Konkrétnější parametry bytových domů na Pankráci a jejich ceny zveřejní firma až poté, co se vybere vítězný architektonický návrh. Šéf společnosti Dušan Kunovský však slibuje opravdový "luxus".

90 bytů kupuje majitel firmy Mezi další projekty na "dobré adrese" patří Rezidence U Muzea se 42 byty na Vinohradech. "Luxusní bydlení v centru Prahy za dostupnou cenu" firma slibuje i v Residenci Garden Towers na Žižkově, které developer začal v pondělí prodávat. V pěti věžích vznikne celkem 682 bytů a ateliérů a nejlevnější má stát 1,7 milionu korun, včetně DPH a příslušenství. Z nejlevnějších bytů však výhled na Pražský hrad nebude.

Průměrná cena bytu v tomto projektu je podle developera 57 800 korun za metr čtvereční. Sám majitel Central Groupu Kunovský si koupil v jedné z věží v nejvyšších patrech 90 bytů.

Bytový areál bude mít stejně jako obdobně koncipovaný komplex Central Park Praha, který je přes ulici, nonstop recepci a bezpečnostní opatření. "Pracujeme tu se servisem, se kterým jsme dosud nepracovali," říká Kunovský. Central Group v letošním roce dal do prodeje celkem 1387 bytů a v příštím roce plánuje nabídnout dalších 1684 bytů. "Věříme, že se trh začíná oživovat. Lidé už nečekají, že ceny půjdou dolů," míní Kunovský.
Zdroj:
Vyšlo 3.9.2014 v Hospodářských novinách

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.