CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Ceny bytů letos dál mírně porostou

5.1.2015, E15 - Situace na bytovém trhu sice není v pozitivním slova smyslu zdaleka tak dramatická jako v komerčních realitách, přesto jsou i hráči v tomto oboru při výhledu do roku 2015 optimističtí. Ceny by měly dále mírně růst. Stejně jako poptávka poháněná nadále hlavně nízkými úroky hypoték.

"Naše predikce na období příštích pěti let je růst v obdobném tempu jako doposud, tedy o jednotky procent. Za nárůstem prodejů stojí vyšší spotřebitelská důvěra, dlouhodobě nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů a přísun nových, levných bytů v okrajových lokalitách Prahy," řekla za segment nových bytů generální ředitelka developerské společnosti Skanska Reality Naděžda Ptáčková.

Kromě růstu poptávky dávají developeři vinu za zvyšování cen také zdražování stavebních prací v posledním období loňského roku. "To se určitě promítne do tlaku na růst cen bytů v Praze, neboť stavební náklad je samozřejmě hlavní složkou, a nepředpokládáme, že by bylo v možnostech developerů tento nárůst kompenzovat snížením jejich marže," poznamenal finanční ředitel holdingu Finep Štěpán Havlas.

Developeři budou v každém případě letos vrhat na trh minimálně stejné množství bytů jako v roce 2014. V případě Ekospolu to bude osm stovek nových jednotek, konkurenční Central Group dá do prodeje dokonce 1500 bytů, což bude meziročně o více než čtyřicet procent více. Zvýšení nabídky připravuje rovněž Skanska Reality.

Pokrizový obrat na trhu si udrží rovněž trh se staršími byty. Podle makléře realitní kanceláře Re/Max Alfa Jana Zachystala bude pokračovat mírný růst cen staršího bydlení v mezích inflace. "Navíc neočekáváme, že by došlo ke skokovému zdražení hypotečních úvěrů. Situace je tedy z hlediska kupujícího ideální," uzavřel makléř.

Kromě růstu poptávky dávají developeři vinu za zvyšování cen také zdražování stavebních prací v posledním období minulého roku.
Zdroj:
Vyšlo 5.1.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.