CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Češi na zabezpečení bytu škudlí, investují maximálně stokoruny

15.10.2014, MF DNES - Přes 286 milionů korun. To je škoda, kterou od začátku roku zloději napáchali vloupáním do bytů a domů.

Podle předsedy Asociace českých lockpickerů Antonína Rolla lidé bezpečnostní opatření podceňují. "Do většiny domů nebo bytů se dostane i příležitostný zloděj, aniž by k tomu musel mít speciální náčiní. Často stačí jen hrubá síla nebo zcela jednoduché zlodějské techniky." Z šesti tisíc případů vloupání se zatím podařila objasnit jen šestina. "V případě, že se jedná o recidivisty, tak už znají práci policie," vysvětluje kriminalista Jaroslav Karásek.

Že Čechům investice do zabezpečení moc nevoní, potvrzuje Milan Jankovský ze společnosti CentralGroup. "Dnešní kupující chtějí při koupi nemovitosti většinou pořídit vše již v základní ceně bytu a pokud možno si za nic dalšího nepřiplácet. Například na otázku, zdali zvažují instalaci dalších bezpečnostních prvků v bytě nebo využití služeb pultu centralizované ochrany, odpovědělo více než 80 procent respondentů negativně."

Připlatit? Maximálně pár stovek
Většina lidí se tedy spokojí jen s bezpečnostními dveřmi a skly u přízemních bytů, které developeři nabízí ve standardu bez jakéhokoli příplatku. Podle Jankovského se ale situace mění v okamžiku, kdy mají Češi možnost připlácet za společnou recepci nebo bezpečnostní kamerový systém. Náklady ale nesmí přesáhnout několik stokorun měsíčně, což je možné jen u domů s desítkami bytů.

Tomáš Koníček z odboru prevence ministerstva vnitra upozorňuje, že skutečně kvalitní zabezpečení nabízí v základu jen hrstka developerů. "Základ jsou certifikované vstupní dveře s požárním atestem nejlépe ve třetí či čtvrté bezpečnostní třídě a případné zabezpečení oken či balkonových dveří."

Zámečník Pavel Matyščák zase radí: "V bytech se nejvíce vyplatí bezpečnostní závora. Většina zlodějů dveře vypáčí, takže různé bezpečnostní zámky jsou k ničemu." Majitelé rodinných domků by měli investovat do alarmu: "Nemusí být nainstalovaný všude, stačí chodby, kde určitě cizí osoba proběhne a zvuk alarmu ji dostatečně vyděsí." Alarm se dá ovládat z mobilu Na nadstandardní zabezpečení láká například Kejřův Park v Praze 9: "Celý objekt je oplocen, klienti a návštěvy se dostanou do areálu pouze přes vrátnici s nonstop bezpečnostní službou. Vstup je možný pouze přes čipový systém nebo dálkové ovládání k hlavní bráně a brance," líčí mluvčí bytového projektu Jan Kalaš.

Novinkou v oblasti zabezpečení jsou inteligentní systémy, kterými ovládáte domácnost třeba z mobilního telefonu. Developeři se na ně při stavbě nových bytů naučili myslet, v dražších bytech je instalují rovnou, nebo na ně alespoň staví přípravu. Systémy řídí zabezpečení nejen proti zlodějům, ale hlídají i úniky vody, plynu a hlídají i sílu větru. V případě havárie pak můžete na dálku například zavřít přívod plynu nebo vytáhnout žaluzie. Tlačítko "noční alarm" aktivuje zabezpečení oken a dveří, funkce "zajistit objekt" aktivuje všechna čidla uvnitř domu.
Zdroj:
Vyšlo 15.10.2014 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.