CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Den otevřených dveří přiblíží skutečnost

21.9.2015, MF DNES - Na papíře a vizualizacích působí projekt jinak než ve skutečnosti. Reálnou představu získáte, když si ho přijdete v rámci dne otevřených dveří prohlédnout – včetně vzorového bytu.

Dny otevřených dveří pořádá ve svých projektech většina developerů. Důvod je prostý. Vidět naživo celou stavbu, vybrané byty i okolí – to pročtení webu a prohlédnutí prospektů v žádném případě nenahradí. "Pro zájemce jsou tedy nejzajímavější ve chvíli, kdy jsou hotové vnitřní dispozice, společné prostory a pokud možno i vzorový byt," říká Martin Svoboda z JRD. Ty nechávají developeři často navrhovat od renomovaných designérů, jako jsou třeba Andrea Hylmarová, Pavla Hromková či italský designér Max Palladinelli. Mnozí je navíc zařizují dokonce hned po dokončení hrubé stavby.

Na co se zaměřit
Na dnech otevřených dveří jsou přítomni realitní makléři, finanční poradci, interiérový architekt, někde také stavební inženýr. Všichni jsou připraveni projekt představit a zodpovědět vaše dotazy. Na co všechno se tedy zaměřit?

Vyplatí se prohlédnout si několik bytů s různými dispozicemi a velikostmi. Podle metrů čtverečních si totiž skutečnou velikost bytu dokáže vybavit málokdo, nemluvě o výhledu z oken nebo teras. Vzorový byt vám poskytne prostor pro inspiraci. Lépe si dokážete představit velikost bytu, možnosti vybavení i množství úložných prostor. "Při prohlídce se zaměřte také na standardy vybavení a možnosti nadstandardů, na používané materiály," radí Dana Bartoňová z YIT Stavo.

A zajímejte se i o další informace. Důležité jsou termíny dokončení stavby, kolaudace i možného nastěhování. "Měli byste nahlédnout také do smluvní dokumentace a zjistit si splatnost ceny bytu i následné poplatky za správu nemovitosti," říká Tal Grozner ze Star Group. Neméně podstatné jsou rovněž provozní náklady na byt, například na vytápění, stejně jako záruky a servis, které developer poskytuje.

Kromě samotného bytu jsou důležité také společné prostory v domě, garáže či sklepní kóje a samozřejmě okolní prostředí. "Jít na den otevřených dveří tak neznamená prohlédnout si jen byty, ale ideálně strávit v lokalitě celý den," říká Milan Jankovský z Central Group. Pobavte se s dalšími zájemci o koupi bytu, abyste si udělali představu o svých možných budoucích sousedech. Zajděte si na oběd do místní restaurace, s dětmi na hřiště, zeptejte se obyvatel předchozích etap projektu, jak se jim tam bydlí. Prostě si představte, že v dané lokalitě ten den žijete, a odpovězte si na otázku, zda se vám ta představa líbí.

Když se termín nehodí
Projekty je však možné si prohlédnout i mimo tyto velké akce. Vzorové byty bývají obvykle hotové dříve, než se konají dny otevřených dveří. Přístupné bývají pravidelně. Opět jsou zde přítomni zástupci investora, aby vám zodpověděli vaše dotazy. Nebo si můžete domluvit termín individuálně. "Podle fáze výstavby je možné projít si také vytipované byty," doplňuje Martin Vachek z Daramis. A například u Crestyl berou zájemce i na prohlídku hrubé stavby. Vzorové byty následně developeři "pustí" do prodeje, a to za zvýhodněnou cenu. Odkoupit je možné i jejich vybavení.
Zdroj:
Vyšlo 21.9.2015 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.