CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Developeři staví nejvíc bytů za šest let. Hlavně díky Praze

23.9.2015, novinky.cz - Developeři v Česku v prvním pololetí začali stavět 3 544 nových bytů v bytových domech, vyplývá ze statistik ČSÚ. Celkový počet nově zahájených bytů za celý letošní rok tedy s vysokou pravděpodobností překoná hranici sedmi tisíc. To by znamenalo nejvyšší počet za posledních šest let.

Čísla podle developerů potvrzují, že bytový trh pokračuje v růstu a postupně míří zpátky k rekordním hodnotám, kterých dosahoval v období realitního boomu před rokem 2008.

"Vedle historicky nejnižších úroků hypoték a příznivé cenové úrovně podporuje obrovskou poptávku po nových nemovitostech také dlouhodobá solidní výkonnost české ekonomiky a klesající nezaměstnanost. A developeři vycházejí této poptávce vstříc. V podstatě platí, že každý, kdo jen trochu může, staví," uvedl Dušan Kunovský, šéf jedné z největších tuzemských developerských firem Central Group.

Na rozdíl od období zmiňovaného realitního boomu, kdy se stavělo prakticky všude, nyní mnohem větší podíl nové bytové výstavby obstarává Praha. V metropoli rostou tři ze čtyř nových bytů, zatímco do roku 2010 se Praha podílela na nové bytové výstavbě jen zhruba ze čtvrtiny.

Obavy developerů
Počet nových bytů v Praze či velkých městech jako Brno stoupá díky vyšší kupní síle obyvatel i připraveným projektům z minula. Developeři ale z tohoto vývoje radost nemají.

"Je jasné, že nejde o situaci dlouhodobě udržitelnou a i zásoba připravených projektů se tenčí. Příprava nových staveb musí být snadnější a rychlejší a musí se realizovat i v regionech, jinak brzy nebude co stavět. Původní bytový fond nevydrží na věky a Praha jednoduše nemůže táhnout jeho obnovu za celou republiku," dodal Kunovský.

Na rozdíl od rychlé výstavby bytových domů v posledních měsících celková výstavba bytů v Česku stagnuje nebo klesá, protože se staví méně bytů v rodinných domech či přístavbách.
Zdroj:
Vyšlo 23.9.2015 na novinky.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.