CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Developeři zvyšují zisky z nových bytů

3.10.2014, E15.cz - Stavitelům nových bytů se daří přeměňovat rostoucí trh a tržby do nových zisků. A to přesto, že o cenové úrovni z doby před krizí si mohou nechat zatím jen zdát. Do karet jim však hrají levnější stavební práce i lepší ceny projektů.

Největší pražský developer, společnost Central Group miliardáře Dušana Kunovského, minulý rok vydělal v čistém 555 milionů korun. "Letos očekáváme výrazný nárůst zisku i tržeb. Jednak díky přesunu části výnosů za loni prodané byty do letošního roku, dále také z důvodu většího počtu nově prodaných nemovitostí v letošním roce," sdělil obchodní ředitel firmy Jiří Vajner. Loňskou ztrátu mateřské společnosti Central Group vysvětluje jako čistě účetní záležitost spojenou s dokončením transformace holdingu.

Růst profitu očekává také konkurenční Ekospol. "Letos očekáváme obrat zhruba ve výši jedné miliardy korun. Zisk před zdaněním by měl dosáhnout úrovně 190 milionů korun. Ve srovnání s loňským rokem tak u obou ukazatelů dojde k výraznému nárůstu," uvedl majitel Ekospolu Evžen Korec.

Znovu v plusu bude také další velký bytový developer Finep. "Dosavadní výsledky za prvních devět měsíců roku 2014 indikují, že i letos bude dosažena srovnatelná hodnota objemu prodeje rezidenčních projektů. V současné době předpokládáme, že Finep Holding dosáhne v letošním roce provozního hrubého zisku na úrovni více než pětačtyřiceti milionů korun," řekl finanční ředitel skupiny Štěpán Havlas.
Zdroj:
Vyšlo 3.10.2014 v E15.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.