CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Developerský trh potřebuje jasná pravidla a předvídatelnost

13.1.2015, Právo - Rozhodnutí pozastavit platnost nových pražských stavebních předpisů vyvolalo vedle souhlasných stanovisek i bouři odporu. Mezi odpůrce rozhodnutí patří především developeři, které nové předpisy osvobozovaly od striktní povinnosti řešit spolu s výstavbou nových objektů i takzvanou dopravu v klidu, tedy parkování.

Mezi nejhlasitější kritiky rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj pozastavit platnost nových předpisů patří předseda představenstva přední developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský.

"V posledních letech se jedná již o několikátý příklad chaosu a nekoncepčnosti v přijímání a následném měnění schválené legislativy. Novela zákona o EIA s doslova likvidačním efektem na přípravu nových investičních záměrů, celkem čtyři změny sazeb DPH za posledních šest let, zpravidla schvalované jen několik dnů před koncem roku, a nyní i pozastavení účinnosti důkladně prodiskutovaných a potřebných pravidel pro plánování nových staveb v metropoli. To jsou jen nejzářnější příklady právní nejistoty a nepředvídatelnosti veřejného sektoru, v nichž musí české firmy fungovat," uvádí Kunovský.

Faktem je, že proces rozvoje, schvalování a realizace nových staveb je velmi finančně i časově náročná činnost a musí se plánovat v horizontu mnoha let dopředu. Průměrná doba od začátku práce na návrhu projektu do dokončení stavby totiž trvá kvůli velmi složitým několikastupňovým schvalovacím procesům přibližně sedm let, výjimkou ale není ani 10 let a déle. Samotná výstavba trvající obvykle okolo 1,5 roku je tak jen pomyslnou třešinkou na dortu. "Proto tento trh více než cokoli jiného potřebuje zejména jasná pravidla a předvídatelnost ze strany veřejného sektoru," připomíná Kunovský.
Zdroj:
Vyšlo 13.1.2015 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.