CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Domy za Prahou: nejžádanější jsou řadové domky do 100 m2

20.3.2015, MF DNES - Za hranicemi metropole býval vždy zájem především o bydlení v rodinných domech. Dnes zde developeři stavějí také byty, luxusní i startovací.

Za hranicemi metropole, kde se stále nejvíce prodávají rodinné domky, panuje trochu jiná situace než ve městě. "Na rozdíl od trhu nových bytů, kde dominuje několik velkých developerů, na trhu rodinných domů působí jak velcí developeři, tak i malí regionální hráči," říká Dušan Kunovský, předseda představenstva Central Group.

Projekty samy však vypadají jinak než v nedávné minulosti. Nově stavěné domy mají většinou šikovně vymyšlené dispozice, které lze efektivně využít bez nutnosti připlácet navíc za zbytečné metry. Díky tomu jsou úspornější, a především cenově dostupnější.

"V okolí Prahy tak dnes zájemci jednoznačně preferují řadové rodinné domy, zatímco před nástupem recese poptávali spíše samostatně stojící domy s většími zahradami," popisuje trend Kunovský. Dnes převládají menší domky s plochou kolem 100 m2. Výměry pozemků se obvykle pohybují jen mezi 150 a 400 m2, zvláště pokud jde o výstavbu v těsném okolí hlavního města, kde jsou parcely hodně drahé. Velké pozemky jsou spíš výjimkou a najdete je převážně v méně atraktivních lokalitách.

Ačkoliv boom stěhování za Prahu je již minulostí, domky v nových projektech bývají přesto většinou rychle vyprodané. Například v projektu Central Group v Brandýse nad Labem zbývá z 56 domů volný jeden.

Výstavba se ve větší míře rozmáhá v blízkosti pražského Zličína. Hned několik projektů najdete v Chýni. Jeden z nich představuje 21 nízkoenergetických dřevostaveb s dispozicemi 4+kk až 6+kk, velké 99 až 132 m2, s pozemky od 200 do 500 m2. Aktuálně zde zbývá ještě sedm volných domů v cenách od 3,4 milionu. Nové domy vyrůstají také v Jinočanech. A již desátou etapu spouští developerská společnost Bemett v Drahelčicích. Vyrůstají tu nízkoenergetické řadové domky 4+kk s pozemky od 148 do 222 m2, v cenách od 3,3 do 3,9 milionu korun.

Byty startovací i luxusní
Mnoho lidí však chce bydlet za Prahou, aniž se musí starat o dům a zahradu. I na ně developeři myslí. Hned několik menších projektů postupně vyrůstá v Černošicích, které byly tzv. dobrou adresou již v dobách první republiky, což se odráží ve vysokých cenách stavebních pozemků. A vyšší jsou tudíž i ceny zde stavěných bytů. Krásné prostředí, veškerá občanská vybavenost i výborné spojení do Prahy však přesto lákají.

Zhruba před měsícem zde odstartovala výstavba nového projektu Rezidence Černošice s dvěma třípodlažními viladomy, kterou staví menší developerská společnost IBS-Rokal. Dokončeny by měly být příští rok na jaře. Vznikne tu 20 bytů, od 1+kk do 4+kk s balkony, terasami nebo předzahrádkami za ceny od 2,4 milionu korun. Tyto dva domy navazují na předchozí projekty developera a uzavřou urbanistický celek v této lokalitě. "Velkou část klientů tvoří místní obyvatelé, kteří v Černošicích žijí celý svůj život a na stáří chtějí zůstat v kontaktu se svým rodným městem a přáteli, ale již se nechtějí starat o rodinný dům," potvrzuje Michael Pánek, generální ředitel IBS-Rokal.

V sousedních Dobřichovicích pak na místě bývalého statku vyrůstá celý rezidenční areál. Kromě bytů projekt zahrnuje také obchody, malý hotel s restaurací, vinotéku, wellness a také bydlení pro seniory. Ceny bytů 1+kk zde začínají těsně pod hranicí dvou milionů korun.

Byty se dají pořídit v okolí Prahy i za nižší ceny. Například společnost Bemett staví projekty startovacích bytů v Jesenici, kde se dá dvoupokojový byt 40 m2 pořídit za cenu 1,7 milionu korun, a v Chýni, kde lze za stejné peníze koupit dokonce byt 50 m2 s malým balkonem. Na východ od Prahy potom vyrůstá například projekt Zelený park Klecany se 150 byty. Převažují zde ty menší 1+kk a 2+kk. Ceny začínají na 1,3 milionu korun.
Zdroj:
Vyšlo 20.3.2015 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.