CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Investice, která se vyplatí

12.11.2015, Moderní byt - Výnos z pronájmu může zajistit relativně vysoký, bezrizikový a hlavně pravidelný příjem. Navíc obecně platí, že ceny kvalitních nemovitostí v průběhu času spíše rostou, a takto vložených prostředků se tedy nijak nedotkne ani inflace. Důležité je však vědět, jaký druh nemovitosti koupit a za jakou cenu.

V posledních sedmi letech klesly ceny některých (do té doby v podstatě nadhodnocených) bytů především v panelových domech a ve špatných lokalitách. Kvalitních bytů v dobrých lokalitách a s vysokým standardem se tyto změny nijak nedotkly, což lze brát jako určité vodítko při výběru bytu na investici.

Lokalita
Prvním zásadním faktorem je lokalita. Důležitá je občanská vybavenost v místě, snadná dopravní dostupnost, příjemné prostředí kolem domu a velmi ceněné jsou také pěkné výhledy. V případě hlavního města Prahy, ale i v Brně, Plzni a dalších velkých městech se výrazně posouvá hranice centra, kde jsou situovány ty nejdražší byty. Developeři proměňují tzv. brownfields, tedy opuštěné průmyslové prostory, v atraktivních lokalitách na zajímavé projekty nabízející nové byty v dávno zastavěných lokalitách, kde není místo na novou výstavbu. Další možností jsou proluky v původní zástavbě nebo využití zelených ploch v širším centru města. Všechny tyto varianty jsou žádané, protože nabízejí to, co se cení – zmíněnou dobrou občanskou vybavenost v místě i snadnou dopravní dostupnost. Menší byt v blízkosti stanice metra bude mít vždy vyšší cenu než byt větší, ale za městem. Zajímat by vás však neměla jen aktuální situace, ale také plány příslušné městské části do dalších let, a to nejen ze strachu, že by před okny mohlo časem vyrůst třeba vytížené nákupní centrum. Naopak – mnoho městských částí ožívá a kdysi neatraktivní lokality se nezřídka proměňují v ideální místo k bydlení.

Velikost
Až tři čtvrtiny mladých rodin bydlí ve vlastním. Podnájmy proto vyhledávají nejčastěji studenti, singles na začátku kariéry nebo starší lidé, jejichž děti už žijí samy. Z toho důvodu je největší zájem o menší byty s dispozicí 2 + 1 nebo 2 + kk, jak také vyplynulo z aktuálního průzkumu serveru sreality.cz. Výjimkou však nejsou ani byty jednopokojové nebo třípokojové. Rodinné domy si pak nejčastěji pronajímají firmy, aby zde vybudovaly sídlo nebo zajistily bydlení svým zaměstnancům.

Stav bytu
Žádané jsou byty po rekonstrukci. V případě pronájmu je málokdo ochotný investovat větší množství peněz do opravy a pevné výbavy interiéru, jako je kuchyňská linka nebo vestavěné skříně. Při nákupu bytu ve starší zástavbě je proto většinou nutné počítat s dalšími náklady na rekonstrukci, u novostaveb se tomuto vyhnete a cena za byt tak bývá prakticky konečná, což jistě oceníte. Byty pouze se základním vybavením však mohou být i vítány, protože nájemníkovi umožňují zařídit se podle vlastního vkusu a volně stojící nábytek použít i v dalším bytě, třeba už vlastním. Mezi další požadavky pak může patřit také sklep, parkování, balkon nebo výtah. V případě luxusnějších bytových projektů bývá výhodou také recepce s doplňkovými službami. I pokud jste si vědomi těchto základních kritérií pro výběr bytu, vždy se vám vyplatí oslovit odhadce a seznámit ho se svým investičním záměrem, aby vám pomohl určit tržní cenu nemovitosti.

Rezidence Golf Hostivař
Na pozemcích přímo sousedících s golfovým areálem v Praze-Hostivaři vzniká ojedinělý projekt rodinných domů Rezidence Golf Hostivař, který bude po svém dokončení zahrnovat zhruba stovku komfortních rodinných domů, společenské a sportovní plochy, dětské hřiště, komunikace a kompletně vybudovanou infrastrukturu. Rodinné domy jsou obklopeny golfovým hřištěm, sportovním areálem Karlovy univerzity a dalšími sportovišti. S dokončením projektu se počítá i s výstavbou dětského hřiště a klidové hrací zóny pro nejmenší obyvatele areálu. K nedalekému Hostivařskému lesoparku a přehradě je to pěšky 10 minut. Celý areál je budován jako uzavřená oblast s omezeným vstupem a vjezdem pouze pro obyvatele areálu a jejich návštěvy a hosty. První etapa projektu je již obývána, druhá etapa z velké části prodána a právě probíhá výstavba třetí etapy s datem dokončení od jara 2016.

U Cukrovaru
V září 2015 byl zahájen prodej nízkoenergetického bytového domu s názvem Rarach, který tvoří poslední etapu projektu U Cukrovaru v Praze 12-Modřanech. V budově je počítáno s celkem 121 byty ve velikostech od 1 + kk o rozloze 37 m2 po komfortní 4 + kk o rozloze 107 m2. Součástí všech bytů jsou balkony či terasy, některé v přízemním podlaží nabízejí praktické předzahrádky a ve vnitrobloku bude park s odpočinkovými zónami. Při včasné koupi nového domova mají klienti možnost bezplatného variantního řešení v rámci nabízených standardů vybavení bytu. V suterénu bytového domu je navrženo 131 parkovacích stání a dostatek sklepních kójí. Společně se zahájením prodeje byla zahájena i výstavba. Byty budou k nastěhování v létě 2017, cena od 2 096 500 Kč vč. DPH.

Green Motol
Čtyři nízkoenergetické bytové domy postavené s ohledem na kvalitní, úsporné a zdravé bydlení ve finském stylu tvoří projekt Green Motol, který je obklopen přírodním parkem Košíře-Motol a přitom se nachází pouze 10 minut od smíchovského Anděla. Ze 137 bytových jednotek v dispozicích 1 + kk až 5 + kk o rozloze 26 m2 až 130 m2 je volných již jen 11 bytů, jejichž součástí je balkon, terasa nebo předzahrádka. Standardní výbava bytů zahrnuje velmi kvalitní podlahy, obklady i vybavení koupelen a developer nabízí také možnost domluvy na nadstandardní výbavě a spolupráci s architektem.

Suomi Hloubětín
Nová rezidenční čtvrť pro téměř 2 000 obyvatel vyroste na ploše bývalého brownfieldu v pražském Hloubětíně. Komfortní byty projektu Suomi Hloubětín ve finském stylu budou bohatě obklopeny zelení a obchody, služby i příležitosti k zábavě budou rezidentům na dosah. Původem finský developer YIT plánuje výstavbu školky, dětských hřišť i ploch pro sport a relaxaci. Nově vzniklá čtvrť nabídne obyvatelům také parky, restaurace, kavárny a novou místní infrastrukturu. První etapa nesoucí název podle finského města Espoo se začne stavět v listopadu a již během poloviny roku 2017 nabídne k nastěhování 149 bytů ve dvou domech. Celkem 900 nízkoenergetických bytů vyroste v několika etapách během pěti až osmi let.

Rezidence Waltrovka
Cílem projektu Waltrovka je revitalizace rozlehlého území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Vznikne zde více než 650 bytů a 50 rodinných řadových domů, rozsáhlý park o rozloze cca 2 ha, obchody a nové administrativní budovy při zachování charakteru původní oblasti včetně několika historických budov. Území o velikosti 16 ha bude pro návštěvníky otevřenou a pro obyvatele kompaktní městskou čtvrtí kombinující výhody rezidenčního bydlení v klidu za Prahou s blízkostí centra města. První etapa rezidenční části bude dokončena na konci roku 2016, cena od 47 000 Kč/m2 bez DPH (54 000 Kč vč. DPH).

Byty U Dubu
V první etapě projektu Byty U Dubu zbývá rok před dokončenim už jen 12 volných bytů ze 157, a tak developerská společnost Kuchař & Thein od září rozšířila nabídku o dalších 35 bytů z 2. etapy. Projekt se nachází v Praze 4-Modřanech, v lokalitě s veškerou občanskou vybaveností, v blízkosti tramvajové zastávky s dostupností 30 minut do centra a přírodou pro sport a relaxaci v těsné blízkosti. Většina bytů v 2. etapě má dispozice 3+kk nebo 4+kk o ploše až 116 m2 a všechny mají komoru, balkon nebo terasu. Za pozornost stojí byty s tzv. chytrou dispozici 1/2+kk umožňující jednoduchou úpravou planované polopřičky vytvořit jeden velký obytný prostor nebo si pokoj naopak oddělit a vytvořit plnohodnotný 2+kk. Projekt byl oceněn jako Realitni projekt roku 2014 v Praze 4, cena od 34 612 Kč/m2.

V Zahrádkách
Nový bytový dům V Zahrádkách se nachází v lokalitě Prahy 3-Jarova. V čtyřpodlažní budově s pátým ustupujícím podlažím je celkem 107 bytů ve velikostech od 1+kk o rozloze 31 m2, s terasou 5 m2 a předzahrádkou 7 m2 až po velkorysé 4 + kk o rozloze 105 m2 a 27 m2 velkou terasou. Při včasné koupi nového domova mají klienti možnost bezplatného variantního řešení v rámci nabízených standardů vybavení bytu. Samozřejmostí je dostatek parkovacích stání, ke každému bytu lze dokoupit sklep ve velikostech 2–7 m2, mnohé sklepy jsou přístupné přímo z parkovacího místa. Důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní okna zajistí bytovému domu V Zahrádkách nízkoenergetický standard s průkazem energetické náročnosti budovy B – úsporná, cena od 1 966 000 Kč vč. DPH.

Rezidence Park Nikolajka
Lokalita v centru Prahy na konci slepé ulice U Nikolajky nad stanicí metra Anděl je jednou z hlavních deviz projektu Rezidence Park Nikolajka, který tvoří dva bytové viladomy přímo sousedící s parkem Nikolajka. Přízemní byty mají předzahrádky a ostatní pak velkorysé terasy s výhledem na centrum Prahy nebo do zeleně. Vybírat je možné ze široké nabídky dispozic od účelně řešených 1+kk až po velkorysé penthousy 5+kk s rozlehlými střešními terasami. Všechny byty i společné prostory nabízejí exkluzivní standard provedení a v suterénech budov je dostatek prostorných parkovacích stání. Oba domy jsou již dokončeny a zkolaudovány, ceny bytů od 3 326 375 Kč, www.park-nikolajka.cz.

Residence Garden Towers
Byty v blízkosti centra Prahy za dostupnou cenu nabízí Residence Garden Towers, která se nachází na Žižkově přímo naproti parku Parukářka a zároveň jen osm minut tramvají od Václavského náměstí. Obyvatelům bude k dispozici nonstop recepce s bezpečnostním kamerovým systémem a jejich relaxaci poslouží soukromý vnitřní park v atriu a unikátní systém střešních zahrad s lavičkami a pergolami. Projekt již je ve výstavbě a bude dokončen v červnu příštího roku, k dispozici jsou byty od 1+kk až 4+kk za cenu od 2 177 200 Kč, www.central-group.cz.
Zdroj:
Vyšlo 12.11.2015 v Moderní byt

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.