CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Jak bude vypadat pankrácký vrch? Rozhodne architektonická soutěž

8.7.2014, Pražský deník - Lidé, kteří protestovali proti plánované výstavbě na pankráckém vrchu, mají větší šanci, že nedojde k „divokým" plánům developera. Ten sám totiž souhlasil, že budoucí podobu exponovaného místa v širším centru Prahy určí architektonická soutěž.

Na soutěži se vedle developera, společnosti Central Group, která pozemky na Pankráci vlastní, shodly i Komora architektů a Institut plánování a rozvoje Praha (IPR).

Soutěž schválila Česká komora architektů na začátku července, v pondělí o ní informoval IPR. Historicky jde podle institutu o první příklad, kdy soukromý investor tímto způsobem spolupracuje s městem při přípravě výstavby na vlastním pozemku.

Návrhy jedenácti architektonických ateliérů posoudí porota sestavená z architektů, památkářů a zástupců akademické sféry. Zasedne v ní například David Vávra, Adam Gebrian, Antonín Novák nebo děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci Zdeněk Fránek.

Soutěž budou dozorovat představitelé památkové péče Jiří Skalický, ředitel Odboru památkové péče pražského magistrátu, a Ondřej Ševců, ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu.

Snaha o kvalitní budovy
„Cílem je vytvořit kvalitní budovy, které dotvoří rozdrobené panoráma pankrácké pláně. Jedním z klíčových kritérií soutěže bude kromě architektonického vyznění také vysoká pobytová kvalita jednotlivých návrhů. Budovy musí se svým okolím dobře komunikovat," podotkl architekt Jan Šépka z IPR.

Projekt je plánován výhradně pro účely bydlení, pouze přízemní prostory parteru budou využity komerčně, vzniknou zde obchody a restaurační zařízení. Bytové jednotky budou mít plochu do 150 metrů čtverečních, dispozičně budou řešeny v rozmezí od 1+kk do 5+kk.

Mezi budovami vznikne veřejnosti přístupný park. Podmínky soutěže připravovali zástupci developera a IPR. Výsledky by podle institutu měly být známy začátkem října letošního roku.
Zdroj:
Vyšlo 8.7.2014 v Pražském deníku

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.