CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Lidé chtějí prostornější pokoje

15.7.2014, Právo - Nový byt o dispozici 2 + kk s kuchyňským koutem v obývacím pokoji, se samostatnou ložnicí o výměře alespoň 12 m2 a s jedním vlastním parkovacím stáním. Tak by se dal na základě průzkumu developerské společnosti Central Group popsat ideální nový byt podle představ dnešních kupujících.

"Většina zájemců o nové bydlení činí kompromis mezi lokalitou a konečnou cenou nemovitosti. Až poté přichází na řadu úroveň standardního vybavení. Velký skok vpřed, který udělalo standardní vybavení bytů bez navýšení konečné ceny v posledních letech, je jedním z hlavních přínosů hospodářské recese," říká Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

Názory respondentů se rozhodně neztotožňují s trendem některých developerů, kteří snižují cenu bytů tím, že minimalizují velikost jednotlivých pokojů. Osminebo desetimetrové "krcálky" jsou totiž ochotna akceptovat pouhá 4 % zájemců. Naopak 46 % respondentů požaduje minimální velikost ložnice alespoň 12 m2 a dalších 31 % dokonce označuje za minimum 14 metrů čtverečních. Z hlediska orientace bytu na světové strany preferuje 42 % zájemců jih a dalších 38 % západ. Potvrzuje se tak, že světové strany zaručující dostatek slunečního svitu po celý den jsou tradičně nejatraktivnější. Preference severních a východních bytů se pohybovaly v jednotkách procent, zbylých přibližně 15 % respondentů uvedlo, že orientaci bytu neřeší.

Poměrně jednoznačně ale naopak lidé řeší parkování. Jedno vlastní parkovací stání k bytu uvedlo jako svou preferenci 65 % z nich, dalších 23 % by raději rovnou dvě.

Poměrně jasný názor mají dotázaní také na hygienické zázemí svého bydlení. Komfortu vany se nechce vzdát 83 % respondentů, 55 % z nich dokonce požaduje vanu se sprchovou zástěnou. Naopak pouze se sprchovým koutem si vystačí jen 17 % dotázaných. Téměř 80 % zájemců ale požaduje samostatnou toaletu, nikoli WC v koupelně.

Není překvapením, že kupující chtějí většinou pořídit veškeré vybavení již v základní ceně bytu a pokud možno za nic nepřiplácet.
Zdroj:
Vyšlo 15.7.2014 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.