CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Lidé postrádají v rezidenčních projektech obchody a služby

8.9.2015, Právo - Moderní rezidenční areály s občanskou vybaveností v podobě obchodů, restaurací nebo nerušících služeb v partnerech bytových domů. Tak zní preference většiny kupujících nových bytů, kteří se zúčastnili ankety developerské firmy Central Group zaměřené na občanskou vybavenost nových projektů.

Na otázky formou elektronického formuláře odpovědělo celkem 517 respondentů z náhodně vybraného vzorku více než 5000 klientů, kteří u Central Group v minulosti zakoupili alespoň jeden nový byt. Z odpovědí je patrné, že více než 57 % respondentů na přímou otázku odpovědělo, že by ve svém bytovém areálu uvítalo zřízení komerčních prostorů pro obchody a služby, které ale nebudou rušit jejich klidné bydlení.

"Po mnoha letech vývoje by se již čeští developeři měli postupně vracet k tradičním hodnotám architektury a plánování městských celků. Tedy ke kombinaci bydlení, nákupů, služeb, gastronomie a relaxace na jednom místě. Jen tak lze rezidenční projekty oživit, zlidštit a zbavit je stigmatu pouhých nocleháren," říká Dušan Kunovský, předseda představenstva Central Group.

Přes 60 % těch, kteří by si obchodní prostory v bytovém areálu přáli, by pak podle průzkumu dalo přednost spíše menším komerčním jednotkám přímo v přízemí bytových domů než větším obchodním prostorám v samostatném objektu v rámci areálu. Z hlediska preferovaného využití jednoznačně vedou obchody s potravinami a smíšeným zbožím, restaurační provozy a prostory pro relaxaci typu kaváren nebo cukráren. Naopak fastfood nebo obchodně-zábavní centrum si v bezprostřední blízkosti svého bydliště přeje jen málokdo.

"I tyto preference jsou logické - kupující nových bytů dnes čím dál tím častěji žádají bydlení sice v klidném prostředí, ale s prostory v parterech, které dávají místu život, základní občanskou vybavenost a umožňují setkávání rezidentů. Velký hypermarket nebo nákupní centrum by jen stáhly dopravu z okolí, o což obyvatelé nestojí," poznamenává k výsledkům průzkumu Kunovský.
Zdroj:
Vyšlo 8.9.2015 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.