CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Nikol Švantnerová česká Miss s ušákem v lodžii

15.7.2015, Moderní byt - Jednou z cen, které dostávají vítězky soutěže Miss je i bezplatný roční pronájem nového zařízeného bytu v Praze. Nikol Švantnerová, která byla letos zvolena nejkrásnější dívkou republiky, je z nového bydlení nadšená i díky jeho "strategické poloze". Vyhovuje jí příjemné okolí, dostupnost centra i nedaleký nájezd na D1, odkud to má blízko domů – do Českých Budějovic.

Sympatická černovláska nás zve dál do svého nového bytu v Horních Měcholupech a na úvod říká: "Nečekala jsem, že bych se mohla v téhle prestižní soutěži umístit na některém z prvních míst, takže jsem měla z vítězství obrovskou radost. Stejně tak jsem se samozřejmě radovala ze všech těch krásných cen, které nám věnovali sponzoři soutěže. Kromě auta byl pro mě určitě tím nejlepším dárkem roční bezplatný pronájem bytu. V poslední době jsme totiž s přítelem řešili bytovou situaci a najednou jsme měli jasno – stěhujeme se do Prahy."

Zpátky do klidu
Dvaadvacetiletá Nikol Švantnerová pochází z Českých Budějovic, ale protože její přítel je fotbalista a hraje vždy půl roku v jiném městě, často se stěhovali. Posledních šest měsíců před soutěží žili společně v Budějovicích v podnájmu. Ve stejnou dobu, kdy Nikol vyhrála titul Miss České republiky 2015 a s ním získala i možnost užívat pražský byt, dostal její přítel nabídku do Teplic. Tím bylo rozhodnuto – společně se nastěhovali do nového bytu v Javorové čtvrti, v Praze 10 - Horních Měcholupech, odkud to má Nikol jen třicet minut do centra a její přítel asi hodinu jízdy do Teplic.

"Praha je teď pro mne opravdu strategické místo, protože skoro denně tu mám nějaký program. Kdybych měla denně dojíždět dvě hodiny z Českých Budějovic do Prahy a večer zase zpátky, bylo by to velmi únavné. Také poloha bytu na okraji Prahy mi vyhovuje – přes den se pohybuji ve víru velkoměsta a večer si užívám klid a okolní přírodu," pochvaluje si Nikol.

Dívám se přes zasklenou lodžii jejího bytu v desátém patře na okolní rozestavěné domy. Před okny se zrovna pohybuje rameno jeřábu a naproti po fasádě popojíždí plošina stavebního výtahu. V duchu si říkám, že já si klid asi představuji trochu jinak… Nikol jako by mi četla myšlenky, vše uvádí na pravou míru: "Já vím, ono to tak zatím nevypadá, všude kolem se ještě staví. Ale takhle rušno je tady jen během dne, kdy tu většinou nejsem. Večer se vracím do úplného ticha a klidu."

Nikol se líbí i blízké okolí. "Kousek odtud je Hostivařská přehrada, kde to mám moc ráda. V létě se tam chodíme koupat a opalovat. Také jsem zvyklá každý den běhat a tady mám spoustu možností, kam se vydat."

Vítaná společnost
"Když jsem se poprvé přišla podívat do bytu, překvapilo mne, jak je vybavený. Byla tu většina nábytku, zařízená kuchyň, v obývacím pokoji sedačka, v ložnici jsem měla dokonce nachystané polštáře a přikrývky. Mohla jsem tady rovnou přespat. Ale samozřejmě jsem si připadala trošku jako na návštěvě nebo v hotelu, protože tu nebylo nic z mých osobních věcí."

Nikol proto v krátké době zorganizovala stěhování, s nímž jí pomohl přítel i rodiče, a přivezla si vše, co v novém bytě postrádala. Jako první změnil bydliště nejmenší člen rodiny – zakrslý králíček Nico. "Před finále soutěže jsem měla tolik povinností, že bych se o něj nemohla starat, tak jsem poprosila rodiče. Ale hned potom jsem ho přestěhovala sem. Zvykl si rychle. Vyhradila jsem mu prostor v jedné z lodžií, kde má svoji klec a velký prostor pro výběh. Myslím si, že je tu spokojený."

Právě v téhle lodžii trojúhelníkového tvaru sousedící s obývacím pokojem Nikol s přítelem rádi večer sedávají a pozorují západ slunce. Stejná lodžie navazuje i na ložnici a ke kuchyni zase náleží menší otevřený balkon.

"Byt se mi hned moc líbil, ale chyběly mi tu důvěrně známé maličkosti, na které jsem zvyklá – především fotky, obrázky, plyšáci. A také jsem si musela přivézt televizi. Večer tu totiž bylo absolutní ticho, a když jsem tady byla sama a neměla jsem si s kým povídat, bylo mi trochu smutno.

Odvaha poznávat
Nikol cestuje sama po světě už od 13 let, kdy začínala s modelingem. "Naši si museli zvyknout, že odletím třeba na tři měsíce do Číny. Takže teď, když jsem od nich jen dvě hodiny cesty, považují to za velkou výhru."

Ptám se Nikol, jestli si ze svých zahraničních cest přivezla i nějakou inspiraci pro zařizování bytu. "Odjakživa mě baví sledovat trendy v designu, i v zahraničí. Ale nemám nějaký vyhraněný styl – někdy se mi líbí luxusní věci, kůže, zlato, lesklé látky, jindy zase střídmost a jednoduchost, které jsou typické třeba pro severské země. V podobném stylu je ostatně zařízený i můj současný byt. Mám moc ráda bílou – na nábytku i na oblečení – protože působí čistě a elegantně. Teď se mi začala líbit v interiéru také lesklá šedá, přesně taková, jakou architekt použil na skleněnou stěnu za kuchyňskou linkou."
Zdroj:
Vyšlo 15.7.2015 v Moderní byt

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.