CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Nové bydlení hledáme hlavně přes internet

19.5.2015, Právo - Zhruba polovina všech zájemců o nové bydlení se o nabídce developera dozví z internetu. Souvisí to s nárůstem skupiny mladých klientů, kteří díky rekordně nízkým úrokům hypoték a jejich dostupnosti dosáhnou na vlastní bydlení mnohem snadněji než dříve. Vyplývá to z nejnovější analýzy klientského chování developerské společnosti Central Group.

Naopak informace z dalších tradičních marketingových nástrojů, jakými jsou například tištěná inzerce, reklamní spoty v rádiu nebo veletrhy, čerpá jen desetina poptávajících. Zbývajících více než 30 % zájemců si informace obstarává z dalších zdrojů zcela mimo marketing developerů. Jedná se zejména o osobní doporučení přátel a známých nebo zájem vyplývající z dlouhodobé znalosti developera, případně přímo konkrétní lokality projektu.

"Rostoucí význam internetu v inzerci developerů sledujeme dlouhodobě. Není divu, lidé totiž při výběru nového bydlení především srovnávají. A pouze internet jim umožňuje transparentně porovnat nabídky z celého trhu během několika minut," říká Dušan Kunovský, předseda představenstva Central Group.

Růst významu internetu coby prodejního i komunikačního nástroje souvisí i se snižováním průměrného věku kupujících. Dlouhodobě je mezi kupujícími nových bytů nejčastěji zastoupena skupina klientů mezi 32 a 40 roky. V souvislosti s rekordně nízkými úroky hypoték a s jejich rostoucí dostupností roste zejména v posledním roce velmi dynamicky také segment kupujících ve věku 22–30 let. Ti se soustředí zejména na cenově dostupnější a menší byty v okrajových lokalitách, zatímco "starší" zájemci se stále častěji rozhlížejí po větších projektech v širším centru města.
Zdroj:
Vyšlo 19.5.2015 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.