CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Nové domy na Pankráci budou vyšší. Central Group ale lidem nabídne víc místa kolem

22.4.2016, ihned.cz - Na Kavčích horách v Praze vzniká nová rezidenční budova. Její kritici podle developera i architekta projektu manipulují veřejné mínění. Stavebníci tvrdí, že projekt dobře řeší veřejný prostor a počítá s větším množstvím zeleně. Na výstavbu bytů má investor povolení a stavět se určitě bude.

Novou podobu bytové zástavby na Kavčích Horách v Praze představil developer Central Group. Rezidence Park Kavčí Hory má mít vyšší budovy, než se plánovalo dosud, v první fázi výstavby se počítá s 379 byty. Součástí areálu mají být i obchody, restaurace, mateřská školka nebo ovocný sad a bylinková zahrada.

Central Group plánuje stavět bytové domy postupně, na pozemku v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower a areálu České televize. Autorem návrhu je přední český architekt Josef Pleskot, vítěz architektonické soutěže. Tu vyhlásil Central Group ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a pod záštitou České komory architektů.

Central Group koupil projekt v roce 2012 s platným stavebním povolením od německé společnosti Hochtief, která se z českého trhu stahovala. Rozhodl se jej ale přepracovat, původní návrh je v současné době již 10 let starý. Tehdejší projekt pracoval s nižšími stavbami, v Pleskotově jsou domy s 11 až 22 patry.

"Vytvořili jsme bohatší veřejný prostor, což se dá udělat jen tehdy, když půjdeme trochu do výšky," uvedl Pleskot.

Tři věže potřebují nové povolení
Na pozemku nyní probíhá dekontaminace. Její náklady vyčíslil šéf Central Group Dušan Kunovský na 30 milionů korun. Developer připravuje žádost o změnu územního rozhodnutí pro stavbu se třemi věžemi. Zároveň si nechává původní stavební povolení pro případ, že by se povolování přepracovaného projektu neúnosně dlouho táhlo.

Podle developera se v souvislosti s novým projektem objevují dezinformace. Investor proto zaslal na radnici Prahy 4 otevřený dopis, v němž podotýká, že se nejedná o výstavbu na zelené louce, na území byly v minulosti sklady a garáže.

Část obyvatel Prahy 4 a někteří zastupitelé především z řad sociálních demokratů projekt odmítají. Jedním z jejich argumentů je, že v oblasti ještě více zhoustne automobilová doprava. Jenže Central Group může začít stavět domy podle původního projektu. Ten ale, jak firma podotýká, jí umožňuje realizovat dokonce více hrubých podlažních ploch než Pleskotův návrh. Možností jsou tedy buď výškové domy a více zeleně nebo paneláky naležato.

Investor také nesouhlasí s námitkami týkajících se narušení panoramatu a dokládá to mj. pohledy od Pražského hradu. Navíc na Pankrácké pláni nyní již vyrůstá více než 100 metrů vysoký bytový dům s názvem V Tower, jenž bude tudíž podstatně vyšší než plánovaný projekt architekta Pleskota.

Rezidence Park Kavčí Hory
Na Kavčích Horách vznikne nová rezidenční budova, která nabídne 379 bytů. Investor také nechce navýšit koeficienty zástavby. Nejvyšší bod domů bude mít 68 metrů. Nezávazné stanovisko UNESCO pro tuto oblast přitom doporučuje výstavbu do 70 metrů.

Park v okolí nechce developer zastavět. Součástí bytového areálu má být naopak další poloveřejný park, který bude zavřený jen v noci kvůli obavě z vandalů. Veřejně přístupné plochy a zeleň v areálu zaberou 19 tisíc metrů čtverečních.

Oproti původnímu návrhu se počítá s posílením obchodních ploch - z 500 metrů čtverečních zhruba na 3000 metrů čtverečních v přízemí budov. Investice jen do první etapy výstavby developer již dříve odhadl na 2,5 miliardy korun.

"Nechci připustit, že bychom náš projekt neprosadili. Navíc máme pravomocné stavební povolení na původní projekt. Lokalita je zastavitelná," řekl Kunovský.

Nový Pleskotův projekt má podle něj téměř připravenou dokumentaci pro stavební řízení. I kdyby šlo vše hladce, nejdříve bude možné začít stavbu za 3,5 roku. Získání potřebných povolení ke stavbě trvá v Česku podstatně déle než ve vyspělých státech.
Zdroj:
Vyšlo 22.4.2016 na ihned.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.