CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Nově vzniklá Asociace developerů volá po lepší pověsti profese a stabilním právním prostředí

11.11.2015, iHNed.cz - V Česku funguje nová profesní organizace Asociace developerů. Zakládajícími členy je 13 předních developerů. Asociace developerů bude i členem European Property Federation se sídlem v Bruselu.

Nedobrá pověst developerů a nepředvídatelné právní prostředí přiměly přední tuzemské developery založit nové profesní sdružení. Zakládajícími členy Asociace developerů je 13 společností v čele s Karlín Group, Skanska Property Group, Crestyl, Daramis, Central Group či Finep. O přípravě vzniku nové asociace informovaly Hospodářské noviny již před časem.

"Hlavním cílem je očištění obrazu naší profese ve společnosti," uvedl Jan Ludvík, generální ředitel Karlín Group a zároveň předseda představenstva nové asociace. Ludvík zároveň odmítl, že motivem vzniku nového uskupení jsou nejasnosti kolem Pražských stavebních předpisů a vyhrocené vztahy developerů s některými pražskými městskými částmi. "Není naším hlavním cílem ovlivňovat legislativní proces, ale potřebujeme předvídatelné právní prostředí," dodal Ludvík.

Zástupci nové asociace apelovali na další i mimopražské developery, aby se do jejich uskupení zapojili. Nová asociace komunikuje také s Hospodářskou komorou ČR, vstupuje také do European Property Federation se sídlem v Bruselu, jež sdružuje investory do nemovitostí a developery v celé Evropě. Ředitel zmíněné evropské federace Michael MacBrien ve středu také vystoupil na jejich tiskové konferenci.

"Asociace developerů bude prvním zástupcem z České republiky, která vstoupí do naší federace," uvedl MacBrien s tím, že je neuvěřitelné, že podobné uskupení vzniká v tuzemsku až nyní.

Vznik asociace vítá také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), jež v tuzemsku působí již 13. rokem a sdružuje širší okruh profesionálů - vedle developerů také realitní poradce, advokátní kanceláře či banky.

"Vznik asociace považuji za definitivní důkaz toho, že situace v České republice a skepse v české společnosti je na pováženou když se developeři a investoři mají potřebu sdružovat s cílem, aby hájili své zájmy a investice," komentovala Monika Kofroňová, výkonná manažerka ARTN.

"Na druhou stranu společenská odpovědnost developerských firem je na velmi různorodé úrovni," dodala Kofroňová s tím, že ARTN je připravena projekty nové asociace podporovat.
Zdroj:
Vyšlo 11.11.2015 v iHNed.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.