CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Obchodníci s realitami si polepšili

14.1.2016, CT24.cz - Obchodníci s realitami můžou slavit. Loňský rok byl pro ně nejlepší za posledních osm let. Do nemovitostí se loni podle společností CBRE investovalo skoro 73 miliard korun. Zájem byl zejména o byty, maloobchodní i a průmyslové objekty. Díky dobrému vývoji české ekonomiky převažuje příznivý výhled i pro letošní rok.

Kamil BENEŠ, redaktor:
Dnes se tu pohybují hlavně jeřáby a dělníci. Už za půl roku by se na stejném místě měly procházet nájemníci, nový domov by tu v pěti sedmnácti patrových budovách mohlo najít přes dva tisíce lidí.

Dušan KUNOVSKÝ, předseda představenstva, Central Group:
Architekti tady vytvořili spektrum bytů od menších 1+kk až po velké byty 5+rodinné byty. V tomhle projektu je nyní zhruba půl roku před dokončením je už prodáno více než polovina těch jednotek bytů.


Kamil BENEŠ, redaktor:
Novostavba na pražském Žižkově je největším rezidenčním projektem roku 2016. Zájemcům o bydlení má nabídnout 700 bytů, to je více než další dvě největší letošní stavby dohromady. Obavy z toho, že o byty nebude zájem, developeři nemají. V loňském roce jich jen v Praze prodaly rekordních 7 tisíc. Podobný úspěch očekávají obchodníci i letos. Důvodů k tomu mají hned několik.

Tomáš JANDÍK, ředitel pro kapitálové trhy, CBRE: :
Jsou dobrá ekonomická situace, velký přebytek peněz na kapitálových trzích.

Tewfik SABONGUI, oblastní ředitel, Jones Lang LaSalle:
V tom rezidenčním trhu vidíme, že ten zájem je a roste. Je to také díky hypotékám. Výše těch úroků, co se dneska nabízejí, který jsou historicky nízké, což spousta lidem dává tu možnost si půjčovat peníze a tím pádem si kupovat vlastní bydlení.

Kamil BENEŠ, redaktor:
Tak jako v Praze se staví i v některých českých regionech. Investuje se hlavně do obchodních center. Dvě největší se mají dokončit v Hradci Králové a v Přerově. Pracuje se ale i na nových průmyslových stavbách a skladech.

Blanka VAČKOVÁ, vedoucí průzkumu trhu, Jones Lang LaSalle:
Nově jsme zaznamenali výstavbu v ústeckém regionu u německých hranic. K největším projektem patří první fáze společnosti Mountpark v Plzni nebo další hala pro Globusová, pro Logistic parku v Jirnech.

Kamil BENEŠ, redaktor:
Podobné štěstí ale nebudou mít některá jiná odvětví. V porovnání s loňskem by se měl třeba otevřít menší počet kanceláří. Na většině z nich se totiž nadále pracuje. Místa firemních zaměstnanců tam tak zatím zabírají stavební stroje. Redakce a Kamil Beneš, Česká televize.
Zdroj:
Vyšlo 14.1.2016 na CT24.cz

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.