CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Plzeňská firma Berger Bohemia staví v Praze ve Zličíně 330 bytů

16.9.2014, České noviny - Plzeňská firma Berger Bohemia staví v Praze ve Zličíně tři domy celkem s 330 byty za více než 400 milionů korun. Jde o největší bytový projekt firmy za poslední léta. Oživení oboru ale necítí. ČTK to řekl generální ředitel Zdeněk Pilík.

"Měli bychom být hotovi na přelomu listopadu a prosince. Zkolaudováno musí být do konce ledna příštího roku, kdy začneme předávat byty kupcům," uvedl. Developerem je Central Group. Podobné velké bytové projekty vznikají nyní podle Pilíka jen v Praze.

Berger Bohemia letos plánuje obrat 1,4 miliardy korun, meziročně o 100 milionů korun více. "Další bytové projekty už nerealizujeme. Nejsou úplně nejlukrativnější," uvedl ředitel. Ziskovost je podle něj hlavně tlakem investorů stlačená na úplné dno.

"Tím, že máme pozemní i silniční stavitelství, tak dokážeme vždy tou druhou divizí nějaký výkyv překlenout," řekl. Kvůli tomu, že v posledních třech letech nebylo tolik silničních projektů, tak firma posílila obrat u pozemních staveb, hlavně průmyslových. V letech 2012 až 2014 například postavila uhelnou elektrárnu v Kladně. Oživují se stavby výrobních a skladových hal. Firma například dokončuje za 100 milionů korun přístavbu sušického masokombinátu Ponnath. U německých a rakouských investorů má výhodu díky jazykové vybavenosti svých lidí.

Silniční stavby budou letos tvořit asi 40 procent obratu firmy. Oživení stavebnictví po letech propadu zatím firma necítí. "Ve stavbách komunikací není výrazná změna. Začíná se více stavět na dráze, která má připravené projekty," uvedl. Ani příští rok nečeká Pilík zlepšení, protože budou opět chybět státní zakázky, i když peníze ve fondu dopravy jsou. Kvůli nepřipravenosti staveb či legislativě se ale zadávání zakázek nedaří vyčerpat. Firma s pobočkou ve Zlíně se účastní tendrů po celé republice včetně dálnice D1 a obchvatu Přerova.

Firma Berger Bohemia, která měl ještě v roce 2008 obrat kolem 2,3 miliardy korun, musela propustit třetinu úředníků. "U dělníků jsme kvůli charakteru prací naopak posílili o 20 procent," uvedl Pilík. Dnes má firma 250 dělníků a do stovky dalších pracovníků. Na pokrytí špiček najímá agenturní pracovníky. Podnik má ale problém sehnat kvalitní řemeslníky.
Zdroj:
Vyšlo 16.9.2014 v Českých novinách

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.