CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Podíl cizinců mezi zájemci o byty klesá

9.2.2016, Právo - Mezi zájemci o koupi nového bydlení v Praze byl vloni menší podíl cizinců. Zatímco v předchozích letech zájem kupujících ze zahraničí spíše rostl, loni zaznamenal rezidenční developer Central Group naopak pokles podílu cizinců na prodejích, a to o čtyři procentní body. Statistika nezahrnuje Slováky, kterých je mezi kupujícími stabilně 14 procent.

"Důvodem poklesu poptávky ze strany cizinců je většinou politická situace v zemích jejich původu. Především jde o země východní Evropy a hlavně o Rusko, kde se na klesajících investicích občanů v zahraničí v poslední době projevuje pokles tamní ekonomiky a devalvace rublu," vysvětluje šéf firmy Central Group Dušan Kunovský.

Výpadek ruské klientely však podle něj bohatě pokryl růst poptávky ze strany Čechů. Z českých kupujících je necelých 65 procent těch, kdo si byty v Praze kupují, již občany hlavního města a hledají tak jen větší či menší bydlení nebo se stěhují do luxusnějších bytů v lepších lokalitách blíže centra, případně hledají byt pro investiční příležitost.

Zbývajících více než 35 procent má v době koupě bydliště mimo metropoli a do Prahy se teprve stěhují. Nejčastěji jsou podle Kunovského ze Středočeského kraje a z Vysočiny, nejméně často z Karlovarského kraje.
Zdroj:
Vyšlo 9.2.2016 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.