CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Pozastavení stavebních předpisů vyvolá desetimilionové ztráty

19.12.2014, E15 - Zmařené projekty za desítky milionů korun, chaos a nejistota, to přinese podle developerů rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj pozastavit platnost pražských stavebních předpisů. Podle exprimátora Tomáše Hudečka se navíc opět rozvolní pravidla pro zákaz velkoformátové reklamy.

Pozastavení platnosti oznámila ve středu po jednání s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (obě ANO). Na vypracování nových předpisů dá nejspíš hlavnímu městu nejméně půlroční lhůtu.

Legislativní Kocourkov na úrovni Prahy, tak verdikt úřadu nazval generální ředitel společnosti Ekospol Evžen Korec. "Jepičí životnost předpisů způsobila a ještě způsobí řadě developerů až milionové ztráty, protože všechny projekty, které firmy připravovaly podle nových stavebních předpisů, mohou hodit do koše a pozdrží se tak jejich realizace," uvedl Korec.

Zrušení předpisů vyvolalo zmatek a chaos v systému povolování staveb. "Stav, kdy nebudou platit ani původní předpisy a ani předpisy nové – a místo nich budou platit po určitou dobu předpisy platné v celé České republice – považujeme za velice problematický pro celý developerský sektor v Praze," upozornil Korec.

Nejasnosti okolo stavebních předpisů označil pro fungování trhu za naprosto destruktivní předseda představenstva společnosti Central Group Dušan Kunovský. Uvedl, že proces rozvoje, schvalování a realizace nových staveb je velmi finančně i časově náročný a musí se plánovat na mnoho let dopředu.

"Vnímáme to jako velmi nešťastné. Všechny nově připravované projekty už navrhujeme v souladu s pražskými stavebními předpisy a jakákoli případná další změna by pochopitelně znamenala velké komplikace a výrazně zvýšené náklady," sdělil Kunovský.
Zdroj:
Vyšlo 19.12.2014 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.