CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Stanice Náměstí Bratří Synků. Developeři už lákají na
metro D

29.4.2015, MfD - Zájem developerů se přesouvá na Prahu 4. Chtějí včas využít zájmu klientů, který přinese plánované metro D.

Lavičky na nástupišti ještě září novotou, někteří cestující se pořád zmateně rozhlížejí, kudy se vydat, a další si se zájmem prohlížejí nové tabule s trasou metra, kde je nějak víc stanic, než byli dlouho zvyklí. "Příští stanice Nemocnice Motol, konečná stanice," ozývá se z reproduktorů ve voze.

Tisícům lidí z Prahy 6 se před pár týdny dost výrazně změnilo cestování po městě. Čtyři nové stanice metra ho usnadnily a zrychlily. Kdo si kolem Bořislavky, na Veleslavíně nebo v Petřinách v posledních letech koupil byt, může se teď jen radovat – neprodělá.

Developeři už jsou o krok dál. Po Praze 6 se teď jejich zájem přesouvá do čtvrté městské části. Tam se má s výstavbou nových stanic metra začít do dvou let. Okolí Krče, Libuše a Písnice je zatím zahlceno dopravou a autobusy ráno pravidelně nabírají zpoždění v kolonách na frekventované Vídeňské. A místní to dost štve.

"Žádáme, aby byla co nejdříve zahájena výstavba trasy D pražského metra," píší obyvatelé Prahy 4 a 12 v petici, s jejíž pomocí chtějí docílit, aby město už stavbu nové trasy metra D dál neodkládalo. Celkem se pod ni podepsalo přes tisíc lidí. Magistrát letos počítá s výkupem potřebných pozemků. Pokud by šlo vše podle plánu, už v roce 2022 by na nové trase mohly začít jezdit první soupravy.

Na Kamýku je živo
Nejen že by metro od Pankráce dál na jih pomohlo místním, přiláká nepochybně tisíce nových obyvatel. "Hlad po bytech je obrovský a metro je samozřejmě vždycky bonus. Speciálně u malometrážních bytů je metro naprosto klíčovým faktorem," potvrzuje Milan Komárek z realitní kanceláře RE/MAX Atrium.

Central Group nyní nabízí třeba byty v lokalitě Nad Modřanskou roklí a na linku D už v inzerátech láká. Projekt Kamýk má být dokončen letos v srpnu a ze 180 bytů už jsou prodány více než tři čtvrtiny. Byty různých velikostí jsou k mání od dvou milionů do zhruba osmi a půl milionu a jejich cena do budoucna podle developera jen poroste. "Praha 4 patří dlouhodobě mezi čtyři největší rozvojové lokality metropole. Spolu s Prahou 5, 9 a 10 se zde nabízí i prodává každoročně nejvíce bytů. V souvislosti s plánovanou výstavbou metra význam Prahy 4 jako atraktivní destinace pro nové bydlení ještě vzroste a lze očekávat, že zde vzrostou i ceny bytů. A to nejen těch nových, ale i starších v původní husté sídlištní zástavbě," podotýká mluvčí společnosti Milan Jankovský.

Podolí se nehýbe
Nedaleko Central Groupu na Kamýku staví také firma Vivus. Ve svých domech už má prodáno 90 procent bytů. "Praha 4 je v současné době nejžádanější bytovou lokalitou," zmiňuje Vivus ve své nabídce, v níž také láká na nové metro D.

Rozlehlou oblast mezi Nuslemi a Kunraticemi si vybrala také společnost Passerinvest Group. Už před téměř dvaceti lety začala stavět v lokalitě u ulice Baarova v Michli, před třemi lety dostala kolaudační rozhodnutí k bytovému komplexu Rezidenční park Baarova. Vzniká tak vlastně nová čtrvrť. Podle marketingové manažerky Passerinvest Venduly Malochové má v těch místech firma i další plány.

Zvýšeného zájmu o bydlení na čtyřce se zdejší radnice neobává. Počítá s ním. "Na rozvojová území v okolí stanic metra vypracujeme podrobná zadání pro územní studie, které by měly být podkladem pro metropolitní plán," říká radní Alžběta Rejchrtová s tím, že radnice bude vycházet z požadavků veřejnosti.
Zdroj:
Vyšlo 29.4.2015 v MfD

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.