CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Stavaři zápasí o staré areály

14.5.2015, E15 - Nedostatek pozemků vhodných pro výstavbu vyvolal mezi developery rvačku o brownfieldy, tedy území, na nichž existuje například původní opuštěná zástavba. Nejnovější přírůstek si připsal bytový developer Central Group. V Praze ve Vysočanech koupil areál bývalé továrny na barvy a laky Tebas, kde chce postavit za dvě miliardy na 700 bytů.

Brownfieldy v metropoli nedávno nakoupila také Skanska Reality nebo YIT. Stavitel skladů P3 má zase ve spolupráci s firmou Waystone CZ připravený projekt na výstavbu v areálu někdejších kasáren ve Stříbře. "Dojde k revitalizacím území, která zatím byla v pozadí zájmu developerů," uvedl šéf prodejů a akvizic poradenské společnosti CBRE Jan Hospodář. Trh na poptávku už zareagoval. "Ceny projektů rostou," řekl generální ředitel developerské skupiny Trigema Marcel Soural.

Na dračku jdou opuštěné areály hlavně kvůli rostoucím prodejům nových bytů. "Vyšší zájem o brownfieldy je dán celkovou situací na trhu – dostatkem volných peněz na straně developerů a vysokou poptávkou, kterou táhnou rekordně nízké hypoteční úroky," komentoval ředitel realitní kanceláře Lexxus Peter Višňovský.

Kupované brownfieldy podle šéfa Lexxusu již obsahují také budoucí projekt i s potřebnými razítky. Developeři tak nekupují pozemek, k jehož zastavění potřebují ještě několik let shánět povolení. Podle ředitele Trigemy Sourala se tím stavebník rovněž vyhne nejistotě vyvolané spornou budoucností územního plánování v Praze a chaosem kolem pražských stavebních předpisů. Například Skanska Reality ale koupila areál Michelských pekáren, který teprve musí projít změnou územního plánu.
Zdroj:
Vyšlo 14.5.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.