CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Stavbaři budou válčit s Prahou společně

6.11.2015, E15 - Developerské firmy se bouří proti politickým turbulencím v Praze. Sdružily se do Asociace developerů a hodlají tlačit na nastavení jasných pravidel.

Vášně kolem Pražských stavebních předpisů i napjaté vztahy s některými radnicemi přivedly velké hráče realitního byznysu ke spojení sil v nově vzniklé Asociaci developerů. Stojí za ní významná jména typu společností Central Group, Finep, HB Reavis nebo Skanska Property. Celkem je mezi zakládajícími členy třináct firem.

"Cílem asociace, která je otevřena i dalším členům, je napomoci k nastavení jasných pravidel v oblasti stavitelství a developmentu," uvedli stavebníci v pozvánce na tiskovou konferenci, na níž příští týden subjekt představí.

Předseda představenstva asociace je Jan Ludvík z uskupení Karlín Group. Místopředsedy jsou šéf developerské společnosti Crestyl Omar Koleilat a ředitelka Skanska Property Czech Republic Marie Passburgová.

Vztahy developerů a některých městských částí se v Praze vyostřily po posledních komunálních volbách. Například v Holešovicích nebo v Praze 11 zvítězily občanské platformy, které si boj proti nadstandardním vztahům politiků a developerů vetkly za svůj hlavní problém. Investoři si však nyní stěžují, že se situace dostala do druhého extrému a procpat projekty povolovacím řízením je někde téměř nemožné. Kupříkladu o stavebním povolení pro víceúčelový projekt společnosti Lordship u Stromovky rozhodoval nakonec až magistrát.

Druhým konfliktním polem se staly Pražské stavební předpisy. Tedy normy, podle nichž se v hlavním městě staví.

Tento prováděcí předpis ke stavebnímu zákonu v lednu Praze pozastavilo ministerstvo pro místní rozvoj. Podle developerů však kvůli tomu hrozí v branži chaos, protože podle celostátních předpisů prý v metropoli nelze stavět. Věc byla natolik horká, že na magistrátu způsobila roztržku v koalici.
Zdroj:
Vyšlo 6.11.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.