CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Stavitelé bytů věští další rok hojnosti

11.1.2016, E15 - Developerské firmy ani v letošním roce neočekávají zvolnění prodejního tempa novostaveb. Proto budou na trh uvádět minimálně tolik bytů jako v roce 2015. Motorem poptávky jsou mimo jiné investoři, kteří v poslední době začali nakupovat byty za účelem pronájmu.

Celkové prodeje nových bytů za loňský rok vzrostly podle různých odhadů na 6500 až sedm tisíc. Letos by se měly dostat ještě výš.

"Ekonomové se shodují, že pozitivní ekonomické vlivy a především nízké úrokové sazby hypoték vydrží ještě alespoň část příštího roku," uvedl šéf developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský. Generální ředitelka konkurenční firmy Skanska Reality Naďa Ptáčková považuje nabídku s poptávkou za vyrovnanou. Trh je tedy podle ní zdravý a přehřátí zatím nehrozí.

"Roste podíl těch, kteří koupi bytu považují za výhodnou alternativu uložení peněz. Investice do bytu se letos vyplatí i s hypotékou, protože příjem z pronájmu dobře zvoleného bytu bude vyšší než splátka hypotéky," řekl majitel developera Ekospol Evžen Korec.

Developeři se minulý rok pustili jako o závod do akvizic pozemků pro další výstavbu. "Do nákupů v Praze plánujeme dále investovat ještě další stamiliony korun," poznamenala šéfka Skanska Reality Ptáčková.

Aktuální čísla z Českého statistického úřadu ukazují, že za prvních jedenáct měsíců loňského roku začali developeři v metropoli stavět 3225 bytů. Tedy zhruba polovinu z toho, co se prodalo. "Pokud se s takto vysokou poptávkou brzy nesrovná také rychlost povolování nových staveb, developeři brzy nebudou mít co prodávat," upozornil Kunovský z Central Group. Stavebníci mají v současnosti v hlavním městě napjaté vztahy s řadou radnic kvůli povolování nových projektů.
Zdroj:
Vyšlo 11.1.2016 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.