CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
V Praze vyrostou nájemní byty

16.11.2015, E15 - Výstavbě činžovních bytů se zatím developeři vyhýbali. Trend láme spoluvlastník koupelnářské firmy Siko Vítězslav Vala, který spustil vlastní realitní projekt.

U stanice metra Luka v Praze ve Stodůlkách vzniká dosud největší projekt nového nájemního bydlení. Za patnáctipodlažním věžákem s 215 byty stojí Vítězslav Vala, spolumajitel rodinné firmy Siko, velkého hráče na trhu s koupelnami. Se svými partnery investuje do stavby přes půl miliardy korun.

"Cílovou klientelou jsou jak mladí lidé, kteří se nemohou či zkrátka ani nechtějí vázat na jednom místě s třicetiletou hypotékou, rodiny, ale také korporátní klienti," řekl deníku E15 ředitel projektu Tomáš Kašpar. Ten v roce 2008 uvedl na trh jediný obdobný areál na Albertově, který dosud v metropoli vznikl.

Hotovo má být u stanice Luka v roce 2017, pronájmy se začnou nabízet už příští rok. "Finální ceník bude v příštím roce, ale předpoklad je, že cena se bude pohybovat od deseti eur za metr čtvereční měsíčně," dodal šéf projektu. Tvář projektu pochází z architektonické kanceláře CAMA Architekti.

Kromě kompletně zařízených bytů nabídne nízkoenergetický komplex nazvaný Luka Living-Smart Rental také osm tisíc metrů čtverečních komerčních ploch. Vala se společníky si od areálu slibují dlouhodobě roční výnos kolem šesti procent. Peníze na výstavbu si developer zajistil bankovním úvěrem.

"Náš záměr určitě šanci na trhu má, a to už jen proto, že nemá v tuto chvíli víceméně konkurenci, jelikož podobné projekty u nás vznikají pomálu," soudí Iva Nováková, specialistka na bytový trh v poradenské společnosti JLL.

Projekt v Stodůlkách získal Vala předloni. Původně patřil izraelskému developerovi Neocity, který po krachu svých velkorysých plánů vyklidil v Praze pozice.

Central Group a PSN nabízejí investiční byty
Další developeři se zatím výstavbě nájemních bytů kvůli dlouhé návratnosti brání. Lídr trhu CentralGroup a Pražská správa nemovitostí místo toho začali nabízet takzvané investiční byty. Jejich princip spočívá v tom, že stavebník sice rezidenci prodá, majiteli však nabízí, že mu sežene nájemníka a tím garantuje výnos. "Pro tento účel připravujeme dva projekty v širším centru Prahy v blízkosti metra, kde by tento model mohl fungovat," sdělil mluvčí Central Group Milan Jankovský. Konkurenční Finep pro změnu už před lety zaplnil díru na trhu družstevního bydlení.
Zdroj:
Vyšlo 16.11.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.