CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Zájem o nové byty v metropoli bude v letošním roce rekordní

22.10.2014, Hospodářské noviny - Developeři letos očekávají rekordní prodejní výsledky. Jestliže v roce 2007 prodali v Praze 5356 nových bytů, letos to má být podle odhadů okolo 5600. Například lídr tuzemského rezidenčního trhu Central Group byl překvapen prodejním úspěchem projektu Residence Garden Towers. První várku z celkového počtu 682 bytů, které na Žižkově staví, dal do prodeje před měsícem a doposud si lidé rozebrali více než 100 z nich. "Tak rychlý prodej jsme nečekali," uvedl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Developer tak proti původnímu plánu zařadil do prodeje další byty v tomto projektu, zájemci o byty mohou vybírat celkem z 375 bytů či ateliérů.

"Prodeje v Praze již pět let za sebou rostou. Vzestupnému trendu nahrávají stále velmi nízké úroky hypoték, které již neklesají tak podstatně jako v minulém období," komentuje situaci na trhu Marcel Soural, šéf stavebně developerské skupiny Trigema. Ta se letos díky svým prodejním výsledkům zařadila mezi pět největších rezidenčních developerů. Zároveň Trigema pečlivě monitoruje bytovou výstavbu ve velkých českých městech.

Soural však upozorňuje, že pokud developeři vrhnou na trh příliš mnoho bytů, některé z nich budou své majitele hledat jen složitě. "Klíčové do budoucna bude, aby se trh v Praze a případně v Brně nepřehřál. Odhadujeme, že do 2–3 let se to s velkou pravděpodobností minimálně v Praze stane," míní Soural. "V roce 2014 překonají prodeje rok 2007, po kterém následoval pád trhu," odhaduje Soural.

Za první tři kvartály letošního roku developeři v Praze prodali o pětinu více bytů než ve stejném období v minulém roce. Prodej téměř poloviny celkem z 4250 bytů v pražských developerských projektech byl v letošním roce doposud v režii pěti společností – Ekospol, Central Group, Finep, Skanska Reality a Trigema.

Celá polovina ze sedmi tisíc nových bytů, z kterých mohou lidé v pražských developerských projektech vybírat, se inzeruje za cenu 45–60 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH. Dražší byty mají 42procentní podíl na inzerovaných novostavbách, podíl bytů za cenu do 45 tisíc korun za m2 se zmenšil oproti druhému čtvrtletí na osm procent. To jen dokresluje fakt, že firmy jako Central Group a Ekospol, které soutěžily v okrajových částech Prahy o přízeň kupujících nejnižší cenou, nabídku bytů této cenové kategorie zredukovaly.

Jedním z těchto míst je Nákladové nádraží Žižkov, kde má výstavbu pod kontrolou společnost Discovery. Nevýhodou lokality je větší vzdálenost od metra, plusem je její rozloha. Stavět se tam bude vše - byty, kanceláře i obchodní centrum, a to od roku 2016.

V Brně, na druhém největším tuzemském trhu, developeři nabízejí okolo 900 bytů, jejichž průměrná cena je 50 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH. V ostatních krajských městech se staví podstatně méně bytovek. Pro srovnání – v Libereckém, Pardubickém, Královéhradeckém a Budějovickém kraji je dohromady na prodej necelých tisíc bytů v 60 developerských projektech. A jejich průměrná cena je podle Trigemy 40 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH.
Zdroj:
Vyšlo 22.10.2014 v Hospodářských novinách

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.