CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Zájemci preferují dokončené projekty

8.3.2016, Právo - Podle developerské společnosti Central Group roste v Česku v poslední době zájem o nově dokončené byty a rodinné domy proti těm ve stadiu výstavby.

Platí to zejména o nadstandardním a luxusním segmentu, kde jsou lidé připraveni za nové bydlení utratit větší finanční částku, nicméně chtějí reálně vidět, do čeho budou své prostředky investovat. "Žádné vzdušné zámky v podobě projektů nakreslených na papíře, které dosud nemají příslušná povolení, nejsou v tomto segmentu pro klienty přijatelné," zdůrazňuje šéf firmy Dušan Kunovský.

Problém je podle něj v tom, že v poslední době dokončené byty z trhu velmi rychle mizí. Je tomu tak vzhledem k omezenému, a v případě některých městských částí dokonce zcela zastavenému povolování nových projektů na straně jedné a současně vysokému tempu prodejů na straně druhé. Podle údajů Českého statistického úřadu za loňský rok úřady v Praze povolily výstavbu 3949 nových bytů v bytových domech, přičemž za stejnou dobu developeři prodali 6500 bytů.

Za vysokou poptávkou po novém bydlení stojí podle Kunovského několik faktorů. Prvním jsou přetrvávající rekordně nízké úroky hypoték, a tím pádem historicky nejvýhodnější podmínky financování nového bydlení. Tím, co ale především stojí za ochotou lidí investovat do nového bydlení, je sílící důvěra v budoucnost, která je výrazně ovlivněna růstem ekonomiky, nízkou nezaměstnaností a inflací.

"Hypotékou je v současnosti financována více než polovina prodávaných bytů, jejich podíl meziročně vzrostl, a to na úkor plateb v hotovosti a odkladu platby. Při takto výhodné ceně financování se řadě kupujících vyplatí pořídit si byt jako investici a dále ho pronajímat," zdůrazňuje Kunovský.
Zdroj:
Vyšlo 8.3.2016 v deníku Právo

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.