CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Zprávy z trhu

Košinka obohatí brněnský rezidenční trh
Brněnská developerská firma Dbest Invest dala na trh nízkoenergetický bytový dům Košinka v Králově Poli. Novostavba s 20 byty má podobu dvou menších bloků spojených v podzemním podlaží. Uprostřed tak vzniká chráněný prostor se zahradními prvky určený k rekreaci. Nabídka sahá od menších startovacích garsonek až po větší byty v horních podlažích. Autory architektonického návrhu jsou Ludvík Křenek a Martina Volejníková z ateliéru Albatros. Dokončení výstavby obou bloků je plánováno na listopad 2015.

Amesbury staví v Plzni – Křimicích
Výstavbu první etapy projektu Viladomy a byty Plzeň Křimice zahájil developer Amesbury. V této fázi vzniknou čtyři viladomy s 16 dvoupodlažními byty o dispozicích 4+kk, dva bytové domy s celkem 14 jednotkami a přes tři tisíce metrů čtverečních zeleně s dětským hřištěm. Firma Amesbury, která v Křimicích vybudovala také průmyslovou zónu, plánuje dokončení na červen 2015. Exkluzivním prodejcem projektu je plzeňská pobočka RSČS/RKI.

Central Group má na Zličíně hotovo
Společnost Central Group dokončila poslední etapu projektu Metropole v Praze 5 – Zličíně. Zástavba sestává z 24 bytových domů, které dohromady zahrnují 1722 bytů. "Při rozvoji lokality Metropole jsme měli k dispozici prakticky ideální pozemek. Polouzavřené bloky jsou maximem možného, co v navrhování dovolovaly někdejší obecné technické požadavky (OTP). Kdyby v době přípravy platily nové pražské stavební předpisy (PSP), mohla na Zličíně vyrůst kompaktní městská bloková zástavba s uličním parterem," tvrdí šéf firmy Dušan Kunovský.

Fond RSJ PE nabízí byty na Vítkově
Projekt Byty Vítkov investičního fondu RSJ PE prošel kolaudací. Komplex tří domů zasazených do původní zástavby u parku Vítkov čítá celkem sedm desítek bytů o dispozicích 1+kk až 5+kk s terasami. Byty s předzahrádkou mají japonskou úpravu. Fasádu domů navrhl architekt Tomáš Legner. Dispozice bytů jsou dílem skupiny Free.

V bytech Atria Kobylisy budou i sauny
CTR group zahájila koncem roku prodej bytů v rezidenčním komplexu Atrium Kobylisy. Jedná se o pokračování projektu, jehož první etapu dokončila v roce 2010. Atrium Kobylisy obsahuje celkem 132 bytů a pět ateliérů o dispozicích 1+kk až 5+kk. V přízemí jsou navrženy dva komerční prostory pro kavárnu či malý obchod. Ve vybraných bytech bude příprava pro instalaci whirlpool vany a sauny. Stavba má splňovat energetickou náročnost kategorie B. Dokončení je plánováno na léto 2016.

Poctu komory architektů získal Rostislav Švácha
Česká komora architektů (ČKA) udělila Poctu ČKA 2013 teoretikovi architektury Rostislavu Šváchovi. Slavnostní předání se konalo 3. prosince 2014. Šváchovy články o české architektuře vycházejí i v prestižních zahraničních publikacích, což přispívá k šíření jejího dobrého jména. "Zároveň se angažuje v organizacích jako Klub Za starou Prahu a sdružení Za krásnou Olomouc, kde se mu daří skloubit snahy o ochranu historického dědictví s prosazováním soudobé kvalitní tvorby v historickém prostředí," zdůvodnila volbu odborná porota.
Zdroj:
Vyšlo 26.1.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.