CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Zprávy z trhu

YIT začíná stavět na Kavalírce
Nízkoenergetický projekt Talo Kavalírka postaví na rozhraní Košíř a Smíchova developerská společnost YIT. V ulici Pod Kavalírkou doplní stávající činžovní zástavbu o 98 bytů, z nichž zhruba čtvrtina bude určena pro soukromého investora. Přípravné práce na pozemku už YIT zahájila, samotná výstavba začne v červenci. Dokončení je plánované na září 2017. Celkem čtyři sedmipodlažní domy mají fungovat jako samostatné objekty, které propojí společný suterénní prostor určený pro parkování a klidný vnitroblok, kam budou směřovat předzahrádky přízemních bytů. Projekt, pod jehož návrhem je podepsané studio Free architects, se řadí do nízkoenergetické kategorie B.

Položen základní kámen top’rezidence
Slavnostní poklepání základního kamene provedli po dokončení základové desky domů z první fáze top’rezidence v Šáreckém údolí zástupci developera KKCG Real Estate i autoři projektu z ateliéru Šafer Hájek architekti. Projekt luxusního bydlení, který ve dvou fázích nabídne 50 nadstandardně vybavených nízkoenergetických a pasivních domů, má být dokončený v roce 2017. Domy o dispozicích 5+1 nebo 5+kk začínají na 13,3 milionu korun včetně DPH. Největší domy s podlahovou plochou téměř 300 metrů čtverečních jsou v nabídce za 25,8 milionu korun.

Zelené Město jde do závěrečné etapy
Izraelská skupina Daramis spustila prodej bytů v posledních dvou budovách svého projektu Zelené Město 2, ve kterých se nachází dohromady 84 jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk. Celý projekt, situovaný v pražských Hrdlořezech, zahrnuje 13 bytových domů. Původním developerem byla rovněž izraelská skupina Lighthouse, od níž Daramis projekt před zahájením druhé etapy odkoupila. Daramis Group dosud dokončila deset realitních projektů se zhruba 1200 byty a aktuálně pracuje na přípravě několika nových rezidenčních komplexů s přibližně 2800 byty.

Tulipa Třebešín má stavební povolení
Rezidence Tulipa Třebešín získala stavební povolení a developer AFI Europe Czech Republic zahájil výstavbu 183 bytů ve dvou domech na pomezí Strašnic a Malešic. Ke každému bytu náleží balkon nebo terasa, parkovací stání a sklep. Byty v prvním podlaží mají předzahrádky. Větší byty o dispozicích 3+kk a 4+kk jsou vybaveny sprchovým koutem a vanou, byty od velikosti 2+kk disponují dvěma toaletami. Předpokládaný termín dokončení je na jaře 2017. V blízkosti projektu vybuduje developer také mateřskou školu a obchodní jednotky.

Central Group nakupoval ve Stodůlkách
Největší tuzemský rezidenční developer přidal do svého portfolia pozemek pro výstavbu čtyř stovek bytů v pražských Stodůlkách. Letos jde už o pátou akvizici Central Group a firma avizovala další rozjednané nákupy. Nový pozemek se nachází jižně od ulice Jeremiášova, v sousedství obchodních center Billa, Mountfield a Makro a v docházkové vzdálenosti stanice metra Stodůlky. Developer zde chce postavit celkem deset pětipodlažních bytových domů. Projekt, který Central Group koupil od stavební a developerské skupiny Mota-Engil, má územní rozhodnutí.

Stoupá zájem o nízkoenergetické byty
Letos developeři plánují postavit 257 nízkoenergetických bytů, což je podle průzkumu realitní společnosti Jones Lang LaSalle o 85 procent víc než loni. Z hlediska celého trhu ale jde jen o zlomek, protože loni se podle Českého statistického úřadu v tuzemsku dokončilo téměř 24 tisíc nových bytů. Zelené domy se porovnávají hlavně na základě průkazů energetické náročnosti, takzvaných energetických štítků, přičemž za nízkoenergetické se označují ty stavby, jejichž spotřeba na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2 za rok.
Zdroj:
Vyšlo 29.6.2015 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.