CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
CENTRAL GROUP vybral v největším tendru na rezidenční výstavbu dodavatele bytového projektu za více než
2 miliardy korun

30.7.2014, Praha – Největší český rezidenční developer a investor CENTRAL GROUP vybral v náročném výběrovém řízení generálního dodavatele bytového areálu Residence Garden Towers na pražském Žižkově. Dlouho očekávaný projekt, který je největším bytovým areálem v České republice stavěným bez etapizace, postaví firma Metrostav.

Investiční hodnota projektu, který společnost CENTRAL GROUP uvolní do prodeje již v září letošního roku a který na pražském trhu způsobí další cenovou revoluci, převyšuje 2 miliardy korun. Jedná se tak o největší tendr na rezidenční výstavbu v novodobé české historii. V náročném pětikolovém výběrovém řízení nakonec uspěla společnost Metrostav, která má za sebou srovnatelně náročné stavby a v minulosti pro CENTRAL GROUP realizovala již několik rezidenčních projektů.

„Do výběrového řízení jsme zahrnuli nové firmy i naše předchozí dodavatele, s nimiž máme dlouhodobé zkušenosti. Šlo ale pouze o takové firmy, které mají mezi referencemi prokazatelně i velké bytové areály s investičními náklady nejméně 600 milionů korun, a to bez etapizace,“ říká Dušan Kunovský, šéf společnosti CENTRAL GROUP.

Vzhledem k tomu, že výstavba rozsáhlého bytového areálu Residence Garden Towers proběhne najednou bez etapizace, nehrozí budoucím obyvatelům zatížení hlukem a prachem z dalších etap výstavby. Termín dokončení projektu je naplánován na červen 2016. Aktuálně byla na pozemku dokončena stavební jáma pro celkem tři podzemní podlaží a nyní začíná generální dodavatel intenzivní výstavbu.

Residence Garden Towers: Unikátní a zároveň cenově dostupné bydlení
Unikátní bytový areál Residence Garden Towers, původně pojmenovaný Residence Central Plaza, by měl pro český realitní trh znamenat zlomový impuls. Díky silné tržní pozici CENTRAL GROUP a značným úsporám z rozsahu zde totiž společnost nabídne bezkonkurenční konečné ceny bytů v širším centru města.

„Residence Garden Towers, jak jsme projekt díky unikátnímu systému střešních zahrad a teras nazvali, bude znamenat doslova cenovou revoluci v centru Prahy. Přesně dva roky poté, co jsme naším projektem v Horních Měcholupech spustili cenovou revoluci na okrajích metropole, nabídneme stovky cenově dostupných bytů nově i v centru Prahy. Moderní bydlení v centru přestane být výsadou pouze pro bohaté,“ přibližuje plány své společnosti Dušan Kunovský.

Komfort a bezpečí s nádherným výhledem
Bytový areál Residence Garden Towers, vyrůstající v ulici Olšanská, nabídne široký výběr dispozic od praktických malometrážních 1+kk až po velkorysé 4+kk. V přízemí směrem do ulice Olšanská jsou navíc navrženy tři prostorné komerční jednotky. Architektonické řešení projektu, který bude tvořit novou dominantu této lokality, sestává ze čtvercového pětipatrového podstavce a z něj vyrůstajících pěti osmnáctipodlažních věží. Vizuální přitažlivost projektu dodává nadstandardní řešení společných prostor i fasády, která bude obložena cembonitovými deskami tří různých barev.

Díky čtvercovému půdorysu vytváří celý projekt nový uzavřený blok se soukromým vnitřním atriem se zahradními prvky a lavičkami, které skvěle poslouží k relaxaci rezidentů. Unikátní je i systém střešních zahrad a zelených teras s aktivním zavlažováním, rozprostírající se na střeše pátého nadzemního podlaží, které budou rovněž využívány rezidenty ke slunění a relaxaci.

Komfort a bezpečí nových obyvatel pak zajistí nepřetržitý dohled kamerového systému a nonstop recepce, která bude v bytovém areálu zřízena. Díky velkému počtu bytů v projektu, mezi něž se náklady na chod recepce rozdělí, je obyvatelé v měsíčních poplatcích prakticky nepoznají. Po všech stránkách se tak jedná o unikátní projekt moderního, komfortního a zároveň cenově dostupného bydlení.

„Většina bytů bude cenově dostupných, ale byty ve vyšších podlažích, které nabízejí úchvatné výhledy i na Pražský hrad, nabídnou bydlení také náročnějším klientům. Komerčními prostory v uliční části projektu pak chceme dodat této lokalitě život a doplnit nabídku občanské vybavenosti. Ideálním využitím by mohla být třeba stylová restaurace nebo obchod typu convenience store,“ uzavírá Kunovský.
Soubory ke stažení:
  Tisková zpráva 30.7.2014
(dokument PDF)
  Tisková zpráva 30.7.2014
(dokument DOCX)

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.