CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:

Tisková zpráva 25.11.2015

CENTRAL GROUP očekává letos prodej téměř 1000 bytů. Příští rok má připraveno nejméně 1000 dalších v deseti lokalitách

25.11.2015, Praha - Dosavadní prodejní výsledky nasvědčují tomu, že největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP prodá v letošním roce koncovým uživatelům téměř 1000 bytů. Meziročně by šlo o 18procentní růst. K dnešnímu dni se prodej blíží již k devíti stovkám bytů, přičemž stále dynamické tempo prodejů naznačuje, že by se v prosinci mohlo prodat okolo stovky bytů. Pokud se poptávka po nových bytech bude vyvíjet podobně i v příštím roce, je společnost připravena nabídnout dalších nejméně 1000 bytů v deseti nových lokalitách nebo etapách úspěšných projektů.

„Růst prodeje odráží unikání situaci na trhu, kdy je vysoká poptávka po novém bydlení tažena rekordně nízkými úrokovými sazbami a současně příznivými cenami nových bytů. Česko má letos nejrychleji rostoucí ekonomiku z celé EU a je to znát i na důvěře lidí v budoucnost. Projevuje se to samozřejmě i na realitním trhu, neboť nákup nemovitostí je pro významnou část populace stále jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak uložit nebo zhodnotit své finanční prostředky,“ řekl šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

CENTRAL GROUP přitom prodává výhradně byty již dokončené nebo rozestavěné na rozdíl od jiných společností, které ve snaze vypadat větší započítávají do prodejů i rezervační smlouvy na byty v neexistujících projektech, kde dosud nejsou vydaná příslušná povolení.

Významný vliv na růst prodeje bytů CENTRAL GROUP má samozřejmě také fakt, že nabídka společnosti je nejširší na českém trhu. V současnosti má CENTRAL GROUP v prodeji ještě více než 800 volných bytů v 11 různých lokalitách v Praze. Všechny nabízené byty jsou přitom již ve výstavbě.

Nejvíce se v letošním roce jednoznačně prodávaly byty v luxusním bytovém areálu Residence Garden Towers na Žižkově, kde je po roce prodeje a déle než půl roku před kolaudací vyprodána více než polovina z nabízených bytů. O byty blízko centra v lokalitách, jako je právě Žižkov nebo například Holešovice je enormní zájem. Prodejní výsledky CENTRAL GROUP tak jednoznačně potvrzují trend návratu lidí do míst blíže centru s velmi kvalitní občanskou vybaveností.

Mimořádný zájem je také o exkluzivní bydlení
Fakt, že roste zájem také o skutečně exkluzivní bydlení na té nejlepší adrese, potvrzuje úspěšný prodej prémiového projektu Rezidence Park Nikolajka, kterým společnost CENTRAL GROUP letos vstoupila do segmentu exkluzivního bydlení. Za necelé dva měsíce od uvedení na trh již našlo své majitele více než 30 procent nabízených dokončených bytů v prestižní vilové čtvrti blízko Malé Strany.

Největší rozestavěnost na trhu – CENTRAL GROUP současně stavěl téměř 2000 bytů

Pozitivní očekávání do budoucna potvrzuje také fakt, že společnost v letošním roce dosáhla největší rozestavěnosti v historii, když měla v jednom okamžiku rozestaveno celkem 1975 bytů. V současnosti je již část z nich dokončena a z větší části předána novým majitelům, kteří tak již ve svých nových domovech stráví letošní Vánoce. Vysokou rozestavěnost z části ovlivňuje velký projekt Residence Garden Towers, který se vzhledem ke kompaktnímu charakteru staví současně, a nikoli po etapách, jak je tomu u bytové výstavby obvyklé.

Významný vliv na rozestavěnost má také velké množství projektů, které firma v současnosti buduje a prodává v podstatě po celé Praze. Kromě Residence Garden Towers na Žižkově jsou to například projekty v Holešovicích, na Zahradním Městě, Palmovce, pokračování velkých projektů v Letňanech, Pitkovicích či Horních Měcholupech.

Za celý letošní rok CENTRAL GROUP již dokončil 600 nových bytů. Dalších více než 260 bytů bude dokončeno ještě do konce roku. Připraveny ihned k nastěhování jsou i exkluzivní byty na pražské Nikolajce.
Soubory ke stažení:
  Tisková zpráva 25.11.2015
(dokument PDF)
  Tisková zpráva 25.11.2015
(dokument DOCX)

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.