CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
CENTRAL GROUP oznamuje další akvizici pro 130 nových bytů. Největší bytový areál Metropole v Praze 5 – Zličíně se ještě rozroste

9.11.2015, Praha - Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP oznamuje nákup dalších nových pozemků. V letošním roce tak společnost uzavřela již osmou akvizici pozemků nebo projektů pro rezidenční výstavbu. Díky akvizici se ještě rozroste oblíbený rezidenční areál Metropole, který je největším dokončeným bytovým projektem v Praze. Další nejméně tři nové akvizice slibuje CENTRAL GROUP oznámit ještě do konce letošního roku.

Úspěšná lokalita Metropole v Praze 5 – Zličíně se dočká pokračování
Nový pozemek v portfoliu CENTRAL GROUP se nachází v blízkosti stanice metra Zličín podél ulice Sazovická a navazuje tak na velmi úspěšnou lokalitu Metropole. Firma zde v minulých letech vybudovala postupně téměř 1730 bytů. Jde tedy o největší a jeden z nejprodávanějších rezidenčních projektů v celé Praze. Metropole svůj úspěch založila na moderní architektuře a poloze blízko stanice metra a velkého obchodně-zábavního centra.

„Právě obrovský zájem o byty v projektu Metropole nás vedl ke snaze najít další možnosti pro rozvoj této atraktivní lokality,“ řekl šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. „CENTRAL GROUP v lokalitě Metropole vybudoval nejen architektonicky zdařilé bytové domy, ale v podstatě postavil novou čtvrť s vlastním náměstím s komerčními prostory v parteru, veřejnou zelení a se šesti dětskými hřišti,“ dodal.

Díky tomu, že se firmě podařilo dokoupit již schválený projekt s vydaným stavebním povolením od soukromého investora, je možné stavbu zahájit v podstatě okamžitě. Byty na Zličíně tak půjdou do prodeje již na jaře příštího roku.

Celkem plánuje CENTRAL GROUP na Zličíně postavit dalších pět bytových domů se zhruba 130 byty. Noví majitelé budou moci těžit především z blízkosti stanice metra Zličín, která je v docházkové vzdálenosti. Oblast nabízí veškerou občanskou vybavenost. Nedaleko je nejen velké nákupní a zábavní centrum stejného jména, ale také škola a mateřská škola, hřiště či sportovní hala. Pozemky směrem k ulici Na Radosti jsou navíc určeny ke komerční zástavbě, a proto se dá očekávat ještě další rozšíření služeb a obchodů v oblasti. K relaxaci může sloužit také blízký park Na Prameništi.

Rozvoj Zličína bude pokračovat také na brownfieldu po továrně Praga
Aktivita společnosti CENTRAL GROUP u metra Zličín ale ani pokračováním lokality Metropole neskončí. Firma totiž vlastní brownfield po bývalé továrně Praga, který se nachází přímo v ulici K Metru a je od vstupu do podzemní dráhy vzdálen jen 200 metrů. Na brownfieldu bývalé továrny Praga na Zličíně by společnost chtěla vybudovat komplexní městský blok s převažující bytovou funkcí, komerčními prostory v přízemí, dostatkem zeleně a dalšími prvky občanské vybavenosti.

Další akvizice oznámí CENTRAL GROUP ještě letos
CENTRAL GROUP v letošním roce již nakoupil celkem osm pozemků, projektů a brownfieldů. Tři pozemky ve Vysočanech, dva ve Stodůlkách a po jednom v Horních Měcholupech a Libni. Nyní tedy do portfolia přidává další zavedenou lokalitu. Hodnotu akvizice CENTRAL GROUP po dohodě s prodávajícím nezveřejnil.

„V důsledku legislativního chaosu, který nyní vládne v Praze a v podstatě znemožňuje povolování nových projektů, se silní hráči snaží nakupovat nejen pozemky, ale také již schválené projekty. CENTRAL GROUP je největší hráč na trhu a kapitálově nejsilnější český rezidenční developer, a také proto je při akvizicích velmi úspěšný,“ uvedl Kunovský. Na nákup pozemků pro své projekty má jeho firma v letošním roce vyčleněnu částku 1,5 miliardy korun a již nyní předesílá, že ještě do konce letošního roku oznámí nejméně tři další akvizice.

Komplexní rozvoj území v nových lokalitách
Především u nově připravovaných velkých lokalit a brownfieldů se CENTRAL GROUP snaží zajišťovat komplexní development, který rozvíjí území jako celek a k převažující bytové funkci přidává i kvalitní veřejný prostor – místo pro setkávání obyvatel, služby, restaurace a hodnotnou veřejnou zeleň s dětskými hřišti. Zákazníci společnosti CENTRAL GROUP díky tomu mohou těžit nejen z dobré dostupnosti lokalit do centra, bohaté občanské vybavenosti v místě, ale také z nabídky doplňkových služeb a vhodně volených komerčních prostor.
Soubory ke stažení:
  Tisková zpráva 9.11.2015
(dokument PDF)
  Tisková zpráva 9.11.2015
(dokument DOCX)

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.