CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:

Tisková zpráva 8.9.2016

Největší bytový dům v Česku je zkolaudován, nabídne na české poměry výjimečné provedení a služby

8.9.2016, Praha - Sedm set bytů na jedné adrese, v pětipodlažním podstavci a pěti 18podlažních věžích, se zelení na unikátních střešních zahradách, soukromým vnitroblokem a nonstop recepcí s dohledem nad bezpečností. To všechno, a ještě mnohem víc, je Residence Garden Towers na pražském Žižkově. Největší rezidenční stavba v Česku právě získala kolaudační rozhodnutí. První majitelé bytů se tak mohou začít stěhovat.

Čekají na ně nejen jejich luxusní byty, ale také služby, které zatím v Česku v bytových projektech nejsou zcela běžné. „Snažili jsme se Residenci Garden Towers koncipovat tak, aby nabídla nejen atraktivní a luxusní bydlení pro rodiny i jednotlivce, ale zajistila také celý komplex služeb, jež jsou dnes standardem u moderního bydlení v západní Evropě,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.
Jednou z předností Residence Garden Towers je bezpochyby famózní výhled

Evropské služby v Česku
Samozřejmostí je vysoký standard provedení luxusních bytů s dřevěnými podlahami, hliníkovými velkoplošnými okny, designovým skleněným zábradlím nebo třeba klimatizací v bytech v horních podlažích. Součástí projektu bude také nonstop recepce s bezpečnostním kamerovým systémem. Recepční budou dohlížet na bezpečnost a pořádek v domě, s obyvateli budou komunikovat v češtině i v angličtině, budou pro ně přebírat zásilky, majitelům bytů budou ohlašovat návštěvy, zajistí také obsluhu parkoviště pro hosty. Vycvičeni budou ale i v poskytnutí první pomoci a k ruce budou mít pro krajní případ i defibrilátor. Díky velkému počtu bytů a vysoké vyprodanosti se cena všech těchto služeb dostala na příznivou úroveň, u menších bytů na zhruba 200 korun měsíčně.

Součástí stavby jsou tři komerční prostory. Majitelé bytů tak budou moci v podstatě „suchou“ nohou zajít do restaurace, či kavárny nebo si nakoupit potraviny. Pro Central Group je úroveň nabízených služeb velmi důležitá, a proto si společnost komerční prostory ponechá ve vlastnictví a nabízí je pouze k pronájmu provozovatelům osvědčených restauračních konceptů nebo prověřených obchodních řetězců. Součástí stavby je také nové dětské hřiště.

Většina bytů již je vyprodána
Z nabízených bytů je aktuálně skoro 90 procent vyprodáno. Byty v Residenci Garden Towers začal Central Group nabízet před dvěma lety. Projekt tehdy způsobil cenovou revoluci. Do té doby totiž luxusní bydlení v centru představovaly jen ojedinělé malé projekty či rekonstrukce stávajících bytových domů. Residence Garden Towers se ale stala první velkou luxusní novostavbou v širším centru. Díky většímu množství bytů se podařilo dosáhnout velmi příznivých cen a luxusní bydlení v centru se tak otevřelo daleko širším příjmovým vrstvám. Do té doby bylo nové bydlení jen pár minut od Václavského náměstí vyhrazeno úzké skupině lidí s nejvyššími příjmy.

„Právě velké projekty, jako je Residence Garden Towers nebo připravovaný projekt na našich nových pozemcích severně od nákladového nádraží Žižkov, představují budoucnost rezidenčního trhu v Praze. Takové projekty totiž vracejí do centra bydlení, které z něj v minulých desetiletích vytlačovaly kanceláře,“ připomněl Kunovský. „Touto cestou, tedy zástavbou brownfieldů v širším centru, by se Praha měla vydat. Politikům by mělo záležet na tom, aby do centra přilákali novou bytovou výstavbu a centrum města tak opět vrátili lidem,“ dodal.


Ceny nových bytů v Residenci Garden Towers začínaly před dvěma lety na 41.300 Kč za metr čtvereční a v průměru vycházely na 57.800 korun. A to včetně DPH a luxusního provedení. Byly tak tehdy o 18 procent nižší, než průměrné ceny nových i starých bytů ve srovnatelných lokalitách v širším centru Prahy. I dnes, kdy je skoro 90 procent bytů vyprodáno a v nabídce tak logicky zbývají především ty dražší byty, si Residence Garden Towers zachovává výhodné ceny. V průměru dnes stojí zbývající byty 71.600 korun za m2, což je zcela srovnatelné s celkovým průměrem nových i starších bytů na území celé Prahy, který podle nezávislého serveru RealityMix.cz aktuálně činí 70.900 Kč za m2.
Soubory ke stažení:
  Tisková zpráva 8.9.2016
(dokument PDF)
  Tisková zpráva 8.9.2016
(dokument DOCX)

  Residence Garden Towers
(tisková kvalita)

  Residence Garden Towers - celkový pohled
(tisková kvalita)

  Residence Garden Towers - pohled z věže
(tisková kvalita)

  Residence Garden Towers
(tisková kvalita)

  Residence Garden Towers - výhled Žižkov
(tisková kvalita)

  Residence Garden Towers - výhled Olšany
(tisková kvalita)


CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.