CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:

Tisková zpráva 7.7.2016

Prodej bytů Central Group za pololetí vzrostl o 44 procent, příjmy dosáhly 2,8 miliardy

7.7.2016, Praha - Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby Central Group prodal za 1. pololetí 712 bytů za 2,8 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně vzrostl o rekordních 44 procent. Růst příjmů z prodeje bytů byl dokonce ještě vyšší, a to vzhledem k zařazení luxusnějších projektů blíže centru Prahy do prodeje, které zvedly průměrnou cenovou hladinu.

„Boom nového bydlení je dán především dobrou ekonomickou situací a důvěrou domácností v budoucnost. Jeho hybnou silou jsou samozřejmě rekordně levné hypotéky,“ poznamenal šéf Central Group Dušan Kunovský. Připomněl, že „stále více lidí také koupi bytu volí jako alternativní cestu, jak uložit finance v době, kdy banky nenabízejí v podstatě žádné zhodnocení úspor“.

Byty se prodávají, ale na trh se nedostávají nové
Rekordní růst prodeje sice nepochybně všechny developery těší, problémem je ale fakt, že na trh se ve stejném tempu nedostávají nové byty. Na straně stavebních úřadů a městských části totiž chybí vůle nové projekty povolovat, a tak se nabídka nových bytů k prodeji razantně tenčí. Poptávka tak začíná mít navrch, a to se vbrzku může projevit zvýšením cen nového bydlení.

Central Group má sice aktuálně rekordních více než 2000 rozestavěných bytů, a tak by se mohlo zdát, že se ho problém s nedostatkem bytů netýká. Nicméně i z těchto rozestavěných bytů je již velká část v současnosti vyprodána.

Za celý rok 2016 Central Group očekával zhruba desetiprocentní růst prodeje, což by znamenalo zhruba 1100 prodaných bytů. Příjmy z prodeje bytů by měly překročit hranici čtyř miliard korun. Ve světle pololetních čísel by se mohla zdát tato prognóza velmi konzervativní, je ale otázkou, zda současný prodejní boom vydrží po celý rok. „Je třeba si uvědomit, že ve druhé polovině roku má začít platit novela zákona o spotřebitelském úvěru, která rozšíří možnosti předčasného splacení hypoték. To by mohlo vést banky ke zdražení hypoték, nicméně s ohledem na silnou konkurenci na bankovním trhu to zřejmě není příliš pravděpodobné,“ odhadl Kunovský.

Za celý loňský rok Central Group prodal 1009 bytů za 3,5 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně rostl o téměř 20 procent. Vzhledem ke složité konsolidaci v koncernu čítajícím 80 firem zatím firma neodhaduje konkrétní výši čistého zisku za loňský rok. I ten ale rostl oproti roku 2014, kdy dosáhl 587 milionů korun. Přesný údaj bude k dispozici v průběhu letních měsíců.
Soubory ke stažení:
  Tisková zpráva 7.7.2016
(dokument PDF)
  Tisková zpráva 7.7.2016
(dokument DOCX)

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2019 CENTRAL GROUP a. s.