CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Ceny bytů se budou zvyšovat jen mírně

15.10.2014, E15 - Developeři se už natolik otřepali z krize, že více než polovina z nich plánuje na příští rok úpravu ceníku. Zdražovací trend vyplynul z nové studie společnosti CEEC Research ve spolupráci s KPMG.

"Zejména ve velkých městech má již development krizi dávno za sebou a roste rovněž poptávka, a to i po dražším a kvalitnějším bydlení. Tomu přizpůsobují developeři i své ceny," uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek. Současně ale upozornil, že zdražování bude jen mírné. Podle majitele skupiny Trigema Marcela Sourala se na zvýšení cen podepíší také rostoucí ceny pozemků.

Největší akviziční úspěch si v poslední době mezi bytovými developery připsala společnost CentralGroup miliardáře Dušana Kunovského. Od rakouského Immofinanzu koupila skladový areál Westpoint, který se nachází v Praze mezi oborou Hvězda a Evropskou ulicí. Přestože tamní sklady nyní Kunovský nabízí k pronájmu, skladník z něho natrvalo nebude. Haly časem zbourá a vybuduje zcela novou čtvrť čítající dva až tři tisíce nových bytů.

Aktivní je také konkurenční Ekospol Evžena Korce. Jestliže Central Group je na trhu pověstný vysavač pozemků, nechce mu Ekospol zůstat nic dlužen a chystá projekty na zhruba pět tisíc bytů za deset miliard korun.

Zatímco Central Group se ale vrátil rovněž do centrálních lokalit metropole typu Žižkova nebo Holešovic, sází Ekospol nadále hlavně na okrajovější části Prahy.
Zdroj:
Vyšlo 15.10.2014 v E15

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2020 CENTRAL GROUP a. s.