CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Sháníte bydlení blízko přírody? Najdete ho i v hlavním městě

20.3.2015, MF DNES - Kdo chce bydlet v zeleni, rozhodně nemusí plánovat, že se přestěhuje za Prahu. I v metropoli totiž vznikají projekty, které tento požadavek splňují. A v jejich blízkosti najdete i školu, lékaře, obchody...

Do nových bytů v lokalitách s dostatkem zeleně se podle zkušeností developerů nejvíce stěhují rodiny s dětmi. Většinou poptávají byty s dispozicí 3+kk a větší, mají také velký zájem o terasy a předzahrádky a současně v místě očekávají odpovídající občanskou vybavenost (školy, lékaře, obchody...), možnosti pro sportovní vyžití a odpočinek, stejně jako dobrou dopravní dostupnost.

Takové projekty se staví jak v širším centru Prahy, tak na jejích okrajích. Výběr je opravdu široký. "Je však třeba počítat s tím, že cena za metr čtvereční užitné plochy bytu se bude úměrně zvyšovat tomu, jak se daná lokalita přibližuje k centru města," upozorňuje Jakub Vedral z realitní kanceláře Chirš. Blízko centra: klidné, ale dražší lokality Ač se to na první pohled nezdá, nové projekty obklopené zelení se objevují i v lokalitách poměrně blízko centra.

Velmi žádané je například okolí Prokopského a Dalejského údolí. Krásné bydlení nabízí již dokončený projekt Rezidence Výhledová developera CTR Group. Zdejší luxusní byty nabízejí bydlení v klidné lokalitě, neopakovatelný výhled na Vltavu, Vyšehrad a celé pražské panoráma. Cenově dostupnější byty pak nabídnou projekty na Barrandově.

Neméně atraktivní je rovněž bydlení v blízkosti přírodního parku Košíře Motol. Zaujme například projekt Bydlení Vidoule, který nabízí Tide Reality. Ve dvou domech zde vyroste padesátka bytů - od menších 2+kk až po velké 4+kk a 5+kk. Horní byty budou mít velké terasy, ty přízemní zase zahrádky. Ceny začínají na 3,7 milionu korun, zájemci o největší byty zaplatí částku přesahující devět milionů.

Ve stejné lokalitě - na dohled páté jamky jednoho z nejstarších českých hřišť Golf Club Praha - se staví nízkoenergetický projekt čtyř bytových domů KOTI Green Motol.

"Mezi cílové skupiny patří samozřejmě příznivci golfu, kteří tvoří určitou část klientů," potvrzuje Marek Kontriš z developerské společnosti YIT Stavo. Ze 134 bytů s dispozicemi 1+kk až 5+kk o velikostech 26 až 119 metrů čtverečních zůstává volných už jen menší část.

Výstavba pokračuje i v dalších částech Prahy. Třeba nedaleko nemocnice Bulovka, v těsném sousedství rozsáhlých zelených ploch a parku na svahu vltavského údolí s výhledem na Hradčany a Vítkov staví Real-Treuhand Reality projekt Na Korábě. Ceny bytů o dispozicích 1+kk až 5+kk začínají na 3,2 milionu korun a končí na částkách přesahujících deset milionů korun.

Značná poptávka je rovněž po bydlení v Hostivaři, kde si lidé mohou vyjít do lesoparku či k přehradě a najdou tu i golfové hřiště. Příjemné bydlení lze najít také v Malešicích nebo v Modřanech. Tam zaujme například projekt společnosti Kuchař a Thein s názvem Byty U Dubu.

Na okraji: zeleň za méně peněz
Nejlevnější bydlení pořídíte na okrajích Prahy. Blízkost přírody a byty za dostupné peníze nabízí projekt U Panského dvora. Staví ho Central Group v Praze 10 Pitkovicích blízko přírodního parku Botič-Milíčov, kousek od Průhonic. Dokončený bude v červnu a volných je zde ještě 22 bytů. V této lokalitě nabízí Central Group i rodinné domy.

Ještě 193 volných bytů čeká na klienty projektu Javorová čtvrť v Horních Měcholupech, který bude dokončen na podzim. Ceny nejmenších bytů začínají na 1,6 milionu, 4+kk lze pořídit od 4,7 milionu korun. V sousedství anglického parku buduje MK Development projekt Čakovický park. V první dokončené etapě zbývají jen čtyři volné byty. Další etapa bude hotová v roce 2016, k dispozici jsou byty 1+kk až 4+kk od 1,6 milionu korun.

A pokud vás láká bydlení hned vedle zámku s parkem, zamiřte do Vinoře. Developerská společnost Sekyra Group tam připravuje projekt Zámecký dvůr.
Zdroj:
Vyšlo 20.3.2015 v MF DNES

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2020 CENTRAL GROUP a. s.