CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
V Liboci bude nová čtvrť

22.9.2014, Metro - Developer má zatím jen část potřebných pozemků, výstavba tak zůstává v rovině úvah.

Koupí obřího logistického centra Westpoint v Ruzyni získala developerská společnost Central Group cenné pozemky. Na nich chce v oblasti mezi oborou Hvězda a Divokou Šárkou vystavět zcela novou čtvrť pro patnáct tisíc lidí. "Počítáme s komplexním rozvojem lokality včetně prvků občanské vybavenosti, jako jsou komerční nemovitosti, dostatek volných zelených ploch či nové zastávky MHD," sdělil pro deník Metro Jiří Vajner, obchodní ředitel společnosti.

Podle portálu Liboc.info by na pozemcích, na kterých se nacházejí sklady, měly vyrůst až sedmipatrové domy. Podle Jiřího Vajnera je celý projekt zatím ve stadiu návrhu, a rozvoj oblasti je tak otázkou mnoha let. Firma totiž nemá většinu potřebných pozemků pro výstavbu. Například velký komplex vlastní v Ruzyni armáda, stávající sklady a kanceláře mají také své vlastníky a provozovatele. "V každém případě platí, že v nejbližších několika letech máme v plánu celý skladový areál dále provozovat a pronajímat jednotky stávajícím i novým nájemcům," dodává Vajner.

Už před čtyřmi lety radnice Prahy 6 vyhlásila urbanistickou soutěž Transformace industriálního území Ruzyně na novou obytnou čtvrť Prahy 6, která hledala vhodné návrhy pro obytné čtvrti s úplnou vybaveností včetně škol, obchodů, služeb a nebytových prostor. Ocenění získaly návrhy čtyř architektonických kanceláří, v roce 2012 je šestka požádala, aby přišly se společným návrhem. Vloni radnice podala jménem majitelů pozemků žádost o změnu územního plánu.
Zdroj:
Vyšlo 22.9.2014 v deníku Metro

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2020 CENTRAL GROUP a. s.