CENTRAL GROUP - nové byty, domy a nebytové prostory

Nadační fond pro zdraví dětí
Central Group CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov)
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
(přímo u stanice metra Pankrác)
Infolinky: 226 222 222, 226 221 111
Otevřeno: PO - PÁ 8 - 19 hod.
www.central-group.cz
info@central-group.cz


Generováno:
Za reality ve Střední Evropě se letos utratí sedm miliard euro

8.10.2014, Hospodářské noviny - Obchodům s nemovitostmi se začalo dařit, o čemž svědčila optimistická nálada na letošním veletrhu Expo Real v Mnichově. Ten považují odborníci za nejvýznamnější akci svého druhu v Evropě a jakýsi barometr vývoje realitního trhu.

Poradenská společnost JLL na veletrhu zveřejnila předběžné údaje o celkovém objemu realitních transakcí v regionu střední a východní Evropy. Investoři zde za první tři kvartály letošního roku utratili více než 4,5 miliardy eur, za celý rok 2014 se podle odhadů JLL celková částka vyšplhá až na sedm miliard. Loni to bylo šest miliard eur.

Po Polsku míří nejvíce peněz do České republiky, kde investoři za komerční nemovitosti letos doposud utratili více než jednu miliardu eur.

Ze sdělení jiné poradenské firmy - CBRE - také vyplývá, že na evropském realitním trhu se začínají projevovat dopady evropských a amerických sankcí vůči Rusku. Obchody s komerčními realitami v Rusku se za první pololetí propadly meziročně o 58 procent.

"I kdyby se situace na východě měla zhoršit, není důvod usuzovat, že se negativní sentiment projeví na polském trhu, ale ani na všech trzích střední a východní Evropy," je však přesvědčen Colin Waddell, ředitel CBRE Polsko, který odhaduje vývoj do začátku roku 2015 slibně. Na letošní 17. ročník Expo Real se přihlásilo celkem 1655 vystavovatelů z 34 zemí. Nejvíce zastoupenou zemí je tradičně Německo, vystavovatelé z České republiky mají desátou nejsilnější účast.

Už tradičně a pravidelně mají na veletrhu své stánky města Praha i Ostrava, letos realitní příležitosti prezentují také Kraj Vysočina a Českobudějovický kraj. V rámci pražského stánku prezentuje své kancelářské a skladové nemovitosti developer Central Group. Společnost CTP pak vystupuje na ostravském stánku.

Řada realitních byznysmenů z Česka sice v Mnichově nemá vlastní zastoupení, ale veletrh je pro ně místem setkávání se svými obchodními partnery.

4,5 miliardy eur utratili investoři za letošní tři čtvrtletí na realitním trhu v regionu střední a východní Evropy. Za celý rok 2014 by to mělo být až sedm miliard.
Zdroj:
Vyšlo 8.10.2014 v Hospodářských novinách

CENTRAL GROUP a.s.
Budova EMPIRIA (Motokov – přímo u stanice metra Pankrác), Na Strži 65, 140 00 Praha 4
Infolinky: +420 226 222 222, +420 226 221 111 E-mail: info@central-group.cz

Upozornění: Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter a společnost CENTRAL GROUP si vyhrazuje právo na změny.
Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání k dispozici v obchodních místech společnosti.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.

© Copyright 2020 CENTRAL GROUP a. s.